Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 października 2013, 19:30

autor: Ender

Nadzieje na nową grę ze Świata Dysku?

Rhianna Pratchett, pisarka oraz córka autora książek ze Świata Dysku, stwierdziła, że kwestia kolejnej gry umiejscowionej w popularnym uniwersum fantasy pozostaje otwarta. Według niej, do Pratchetta zwracają się od czasu do czasu deweloperzy z propozycjami, ale pisarz czeka na ofertę, która spełni jego wszystkie oczekiwania.

Na uniwersum Świata Dysku Terry'ego składają się dziesiątki książek, a także adaptacje telewizyjne, komiksy itd. - Nadzieje na nową grę ze Świata Dysku? - wiadomość - 2013-10-21
Na uniwersum Świata Dysku Terry'ego składają się dziesiątki książek, a także adaptacje telewizyjne, komiksy itd.

Popularność książek ze Świata Dysku od lat pozostaje na świecie niezmienna. Także w naszym kraju, między innymi za sprawą świetnych tłumaczeń Piotra Cholewy, czytelnicy z uśmiechem śledzą losy bohaterów bogatego uniwersum stworzonego przez Terry'ego Pratchetta. Seria zadebiutowała także w świecie elektronicznej rozrywki w postaci czterech gier komputerowych, które ukazały się w 1986, 1995, 1996 oraz 1999 roku. Były one klasycznymi i przepełnionymi charakterystycznym humorem przygodówkami. Renesans gatunku, który obserwujemy obecnie dzięki twórcom niezależnym oraz serwisowi Kickstarter, sprawił, że wiele osób ponownie chciałoby wrócić na wirtualne ulice Ankh-Morpork.

Jak się okazuje, takie same życzenie ma także autor cyklu. Według jego córki, Rhianny Pratchett, pisarki i scenarzystki gier (Tomb Raider, Mirror's Edge), Pratchett jest zapalonym graczem i z przyjemnością zobaczyłby piąty już tytuł oparty na jego dziełach. Zapewnienia te pochodzą z wywiadu, który autorka udzieliła serwisowi Digital Spy. Stwierdziła w nim również, że co jakiś czas do jej ojca zwracają się deweloperzy z różnymi propozycjami. Wszystkie one do tej pory okazały się niezadowalające, a Pratchett nadal czeka na inspirujące i satysfakcjonujące pomysły. Autorka jest przy tym przekonana, że produkcja ma ogromny potencjał na sukces jeżeli trafi we właściwie ręce. Tak więc, gdy do pisarza zgłosi się zespół z jasną i interesującą wizją tego co może stworzyć, będzie on otwarty na współpracę. Według Rhianny, w tym przypadku świetną platformą do sfinansowania gry będzie Kickstarter, który pozwoli twórcom dotrzeć bezpośrednio do fanów.

Na koniec przypomnijmy, że Pratchett od lat zmaga się z chorobą Alzheimera, która sprawia, że nie publikuje nowych książek z tak dużą częstotliwościa jak kiedyś. Jego najnowsza, czterdziesta już powieść z serii, ukaże się w Wielkiej Brytanii w listopadzie tego roku. Wiele osób jest przekonana i spodziewa się tego, że to właśnie Rhianna przejmie w przyszłości pieczę nad rozwijaniem Świata Dysku. Na razie jednak sama zainteresowana odżegnuje się od tego pomysłu, skupiając się na innych projektach, między innymi scenariuszach dla gier i telewizji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.