Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2013, 19:18

autor: Olek

Alien: Isolation – firma 20th Century Fox rejestruje prawa do nazwy gry

Do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych wpłynął wniosek wytwórni 20th Century Fox o zastrzeżenie praw do nazwy Alien: Isolation. Z informacji zawartych w dokumencie wynika, że nie chodzi o nowy film w uniwersum Obcego, ale o grę wideo.

Też sądzicie, że po Aliens: Colonial Marines może być już tylko lepiej? - Alien: Isolation – firma 20th Century Fox rejestruje prawa do nazwy gry - wiadomość - 2013-10-21
Też sądzicie, że po Aliens: Colonial Marines może być już tylko lepiej?

Kim jest Obcy?

Obcy, nazywany także Ksenomorfem to humanoidalna postać kosmitów pojawiająca się w licznych filmach, komiksach, literaturze science-fiction oraz grach wideo. Jej twórcą jest szwajcarski malarz Hans Rudolf Giger.

Nowa gra z Obcymi? Pewnie wielu fanów filmowej tetralogii z niepokojem reaguje na takie doniesienia. Ostatnia produkcja – Aliens: Colonial Marines, mówiąc delikatnie, daleka była od oczekiwań. Wygląda jednak na to, że wytwórnia 20th Century Fox, właściciel praw do marki Aliens, nie ma zamiaru dać za wygraną i planuje udzielić licencji na Alien: Isolation.

Wniosek o rejestrację wspomnianej nazwy wpłynął w ubiegłym tygodniu do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych (USPTO). Opis w dokumencie wskazuje, że zostanie ona wykorzystana w grze wideo, aplikacji na smartfony, tapetach na pulpit, podkładkach pod myszy komputerowe, okularach, a nawet... dekoracyjnych magnesach.

Niestety, próżno szukać informacji, które mogłyby naprowadzić na jakieś szczegóły dotyczące Alien: Isolation. Być może taki tytuł nosić będzie gra, nad którą od ponad dwóch lat pracuje studio Creative Assembly. Niewykluczone jednak, że wytwórnia 20th Century Fox zamierza udzielić licencji dla całkowicie nowego, nieujawnionego jeszcze projektu.

  1. Recenzja gry Aliens: Colonial Marines - ten Obcy to wstyd i hańba