Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 19 marca 2018, 14:00

autor: AlexB

Nadchodzą zmiany w abonamencie Humble Monthly?

Humble Bundle wysłało wybranym użytkownikom ankiety dotyczące jakości świadczonych usług i przyszłości sklepu. Jedno z pytań sugeruje, że wkrótce zmian doczeka się usługa Humble Monthly.

Wkrótce wykupywanie subskrypcji Humble Monthly może dość znacząco się zmienić. - Nadchodzą zmiany w abonamencie Humble Monthly? - wiadomość - 2018-03-20
Wkrótce wykupywanie subskrypcji Humble Monthly może dość znacząco się zmienić.

Jak donoszą użytkownicy Reddita, w ostatnich dniach serwis Humble Bundle wysłał wybranym klientom pewną ankietę, za której wypełnienie można otrzymać kupon na 5 dolarów w sklepie strony. Z pozoru kwestionariusz niczym się nie wyróżnia. Składa się on z kilku pytań związanych z jakością świadczonych usług oraz ewentualną przyszłością inicjatywy. Jedna z kwestii wywołała jednak spore kontrowersje. Dotyczy ona Humble Monthly, czyli działającej na zasadzie abonamentu usługi, dzięki której za 12 dolarów (około 41 złotych) miesięcznie gracze otrzymują na stałe klucze do kilku atrakcyjnych gier i różnych bonusów. Zgodnie z tym, co sugeruje pytanie, wkrótce możemy spodziewać się w niej sporych zmian, które nie przez wszystkich mogą zostać uznane za pozytywne.

Źródło: Reddit - Nadchodzą zmiany w abonamencie Humble Monthly? - wiadomość - 2018-03-20
Źródło: Reddit

Jak widać na zamieszczonych obrazkach, włodarze Humble Bundle mogą planować wprowadzenie innych modeli subskrypcji Humble Monthly. Zawierają one dwa warianty cenowe. Pierwszy z nich, Basic, będzie pozbawiony między innymi dziesięcioprocentowej zniżki w Humble Store czy dostępu do Humble Trove, czyli katalogu klasycznych produkcji bez zabezpieczeń DRM. Ma on za to kosztować 10 dolarów (około 34 złote) miesięcznie, czyli dwa dolary mniej niż obecna wersja abonamentu. Mniej więcej to samo, co teraz oferuje Humble Monthly (choć z kilkoma nowościami, jak na przykład możliwość wyboru gier z pewnej puli), ma zapewnić drugi wariant, Premium. Lecz według ankiety przyjdzie nam za niego zapłacić aż 20 dolarów (około 68 złotych). Skok jest zatem dość wyraźny.

Źródło: Reddit - Nadchodzą zmiany w abonamencie Humble Monthly? - wiadomość - 2018-03-20
Źródło: Reddit

W ankietach pojawił się jednak jeden plan, w którym zmiany cenowe nie są aż tak drastyczne. Jest on dostępny powyżej. W nim podział na warianty Basic i Premium pozostaje, lecz ten pierwszy wyceniono na 12 dolarów (około 41 złotych), a drugi na 15 dolarów (51 złotych). Co ciekawe, omawiany model przewiduje również oddzielny abonament na sam dostęp do Humble Trove, zatem może to być ciekawa opcja dla osób, których nie interesują nowsze produkcje, a chciałyby, na przykład, przypomnieć sobie czasy, gdy grały w klasyczną przygodówkę Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Za tę przyjemność przyjdzie im zapłacić 6 dolarów (około 20 złotych).

Ciekawe, czy proponowane zmiany odstraszą, czy przyciągną nowych klientów? - Nadchodzą zmiany w abonamencie Humble Monthly? - wiadomość - 2018-03-20
Ciekawe, czy proponowane zmiany odstraszą, czy przyciągną nowych klientów?

Rzecz jasna nic nie jest jeszcze przesądzone. Bez wątpienia wyniki ankiety w mniejszym lub większym stopniu wpłyną na decyzję o wprowadzeniu różnych progów subskrypcji Humble Monthly. Pytanie tylko, czy którekolwiek z zaproponowanych rozwiązań można uznać za atrakcyjne? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam.

Nadchodzą zmiany w abonamencie Humble Monthly? - ilustracja #7

W ostatnich latach Humble Bundle zrobiło spektakularną karierę. Inicjatywa, w ramach której można zakupić za niewielkie pieniądze paczki atrakcyjnych gier, książek, komiksów lub programów i wesprzeć dzięki temu organizacje charytatywne, twórców, wydawców oraz organizatorów akcji, zdobyła mnóstwo wiernych fanów, którzy dzięki niej znacznie powiększyli swoją bibliotekę tytułów. W konsekwencji rosnącej popularności uwagę na Humble Bundle zwrócili najwięksi gracze w branży elektronicznej rozgrywki. Pod koniec ubiegłego roku serwis został wykupiony przez grupę IGN Entertainment, należącą do firmy Ziff Davis. Jej włodarze zapewnili, że nie zamierzają oni ingerować w politykę Humble Bundle i będą jedynie służyli zasobami i pomocą.