Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2018, 14:55

autor: Jiker

Prace nad kolejnym filmowym Batmanem ruszą dopiero w 2019 roku?

Reżyser Matt Reeves nie ma łatwego zadania - przepisywanie scenariusza i poszukiwania aktora do roli Mrocznego Rycerza w kolejnym samodzielnym filmie o Batmanie skutecznie torpedują proces produkcji. Według najnowszych informacji, twórcy obrazu mogą wejść na plan dopiero w 2019 roku.

Na początku marca Matt Reeves, reżyser kolejnego samodzielnego filmu poświęconego Batmanowi, potwierdził, że wbrew plotkom w temacie jego zaangażowania w produkcję obrazu nie nastąpiła żadna zmiana. Wielu fanów Mrocznego Rycerza liczyło wówczas na ogłoszenie w miarę nieodległego terminu wejścia na plan zdjęciowy. Okazuje się jednak, że właściwe prace nad filmem nie ruszą zbyt szybko.

Prace nad Batmanem w reżyserii Mata Reevesa ruszą najprędzej w 2019 roku. - Prace nad kolejnym Batmanem ruszą dopiero w 2019 roku? - wiadomość - 2018-03-19
Prace nad Batmanem w reżyserii Mata Reevesa ruszą najprędzej w 2019 roku.

Jak donosi serwis Heroic Hollywood, dojdzie do tego najprędzej w 2019 roku. Nie jest to informacja oficjalna, ale trzeba przyznać, że bardzo prawdopodobna. Na ten rok wytwórnia DC Films ma bowiem zaplanowane zdjęcia do trzech superbohaterskich filmów – Shazam z Zaharym Levim i Markiem Strongiem (obecnie kręcony), kontynuacji Wonder Woman oraz samodzielnego filmu o Jokerze – i trudno byłoby tu znaleźć miejsce dla jeszcze jednej produkcji. W takim wypadku kolejna kinowa odsłona przygód Batmana trafiłaby na wielki ekran w 2020 lub 2021 roku, a więc w 8-9 lat od ostatniego filmu skupiającego się na postaci Mrocznego Rycerza, czyli świetnie przyjętego Dark Knight Rises z 2012 roku z Christianem Bale’em w roli głównej.

Prace nad kolejnym Batmanem ruszą dopiero w 2019 roku? - ilustracja #2

Dotychczas w Mrocznego Rycerza wcielili się m.in. Michael Keaton (Batman, Powrót Batmana), Val Kilmer (Batman Forever), George Clooney (Batman i Robin), Christian Bale (trylogia w reżyserii Christophera Nolana) i Ben Affleck. Kogo w swoim filmie obsadzi Matt Reeves?

Przypominamy, że w filmie Matta Reevesa (w dorobku m.in. Cloverfield, Pozwól mi wejść) w tytułowego bohatera prawdopodobnie nie wcieli się Ben Affleck, który był ostatnio etatowym Batmanem (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Legion samobójców, Liga Sprawiedliwości). Affleck pojawi się za to we Flashpoint, samodzielnym filmie poświęconym Flashowi (w tej roli Ezra Miller). Z dotychczasowych informacji wynika, że Reeves zamierza skorzystać z usług innego aktora – nieoficjalnie wymieniano w tym kontekście m.in. Jake’a Gyllenhaala i Jona Hamma. Jeśli chodzi o warstwę fabularną, w zeszłym roku mówiło się o osadzeniu akcji produkcji w innym przedziale czasowym i oderwaniu od uniwersum Ligi Sprawiedliwości. Obraz ma skupiać się na detektywistycznej stronie działalności głównego bohatera.

  1. Strona internetowa DC Films
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.