Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2019, 14:14

autor: Aquma

„Myśleliśmy, że Wiedźmin 3 okaże się katastrofą” - projektant z CDP RED

Miles Tost – projektant poziomów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – przyznał w czasie niedawnego podcastu, że w pewnym momencie twórcy byli przekonani, że ich dzieło okaże się katastrofą.

Sukces Wiedźmina 3 wcale nie był pewny dla jego twórców. - „Myśleliśmy, że Wiedźmin 3 okaże się katastrofą” - projektant z CDP RED - wiadomość - 2019-03-20
Sukces Wiedźmina 3 wcale nie był pewny dla jego twórców.

Wydany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon od studia CD Projekt RED jest dziś uważany za jedną z najlepszych gier w historii gatunku RPG, o czym dobitnie świadczą doskonałe recenzje. Okazuje się jednak, że na etapie produkcji sukces gry był wielką niewiadomą… nawet dla jej twórców. Projektant poziomów omawianego tytułu – Miles Tost – podzielił się swoimi wspomnieniami na ten temat w czasie niedawnego podcastu.

Myśleliśmy, że Wiedźmin 3 okaże się katastrofą […] Pracy twórczej nie da się ukończyć. […] Widzisz jak gra staje się lepsza, ale dostrzegasz też jej wszystkie wady – stwierdził Miles Tost.

Kluczem do sukcesu Wiedźmina 3 był wiarygodny świat, a olbrzymie ambicje twórców w zakresie wielkości lokacji i poziomu szczegółowości spowodowały, że w pewnym momencie licznych detali brakowało, a gra sprawiała na wielu osobach wrażenie źle dopasowanej układanki. W którymś miejscu trzeba było postawić granicę, nawet jeśli oznaczało to rezygnację z niektórych pomysłów.

Część deweloperów myślała, że ich produkcja nie zbierze dobrych recenzji. Co gorsza, nie było już czasu na duże zmiany – ich wprowadzenie mogło jeszcze pogorszyć sytuację. Projektant poziomów przyznaje, że atmosfera w studiu nie była wówczas najlepsza. Kiedy twórcy zaczęli za mocno skupiać się na problemach, Tost postanowił nieco rozluźnić sytuację, podsyłając kolegom spreparowaną konkluzję recenzji pierwszej części gry. Zawarta w niej nota 78/100, delikatnie mówiąc, nie została dobrze przyjęta.

W czasie produkcji Wiedźmina 3 nie wszystko szło zgodnie z planem.
W czasie produkcji Wiedźmina 3 nie wszystko szło zgodnie z planem.

Ostatecznie gra okazała się wielkim sukcesem, który pozwolił studiu wskoczyć do pierwszej ligi deweloperów. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy potwierdzą swoje umiejętności przy okazji wyczekiwanego – i podobno jeszcze ambitniejszego – Cyberpunka 2077. Dotychczas zaprezentowany materiał z rozgrywki daje nadzieję, że tak właśnie będzie.

  1. CD Projekt RED – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.