Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2020, 19:31

autor: washi

Multi-boxing w World of Warcraft na celowniku Blizzarda

Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawił się wpis, który informuje nas o zmianie polityki firmy. Od teraz istniejący od lat tzw. multi-boxing w World of Warcraft będzie znacznie utrudniony, z powodu zakazu używania zewnętrznych aplikacji.

Przedstawiciele studia Blizzard w miarę ewolucji World of Warcraft zdecydowali się również zmienić swoją politykę wobec zewnętrznych aplikacji i biorą na celownik multi-boxing, który istnieje w tym tytule od lat. Firma podkreśla, że sam proceder nie jest niezgodny z jej nowymi zasadami, natomiast używanie oprogramowania, które pozwala na transmisję danych wejściowych, jest zabronione i będzie skutkować nałożeniem kar. Oznacza to, że nie możemy już używać dodatkowych programów, które często były wykorzystywane właśnie do multi-boxingu – umożliwiały one przesyłanie poleceń na klawiaturze do wielu klientów gry jednocześnie.

Twórcy podjęli taką decyzję, ponieważ zauważyli, że te działania są niesprawiedliwe oraz mają negatywny wpływ na grę i całą społeczność – studio zaleca natychmiastowe zaprzestanie korzystania z tego typu oprogramowania, byśmy mogli długo cieszyć się dostępem do WoW-a. Gracze, którzy jednak nadal będą się tego dopuszczać, otrzymają najpierw stosowne ostrzeżenie. Następnie może dojść do zawieszenia lub nawet trwałego zamknięcia konta w World of Warcraft.

Przypomnijmy, że najnowsze rozszerzenie do gry World of WarcraftShadowlands – zadebiutuje 23 listopada na komputerach osobistych.

  1. Oficjalna strona World of Warcraft
  2. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands