Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2020, 14:15

autor: AlexB

Mount and Blade 2: Bannerlord dostanie moda Star Wars

Trwają prace nad modyfikacją Separatist Crisis do gry Mount & Blade II: Bannerlord. Jej akcja będzie rozgrywała się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ten fanowski projekt będzie miał swoją premierę.

W SKRÓCIE
  1. Powstaje modyfikacja Separatist Crisis do gry Mount & Blade II: Bannerlord.
  2. Przeniesie ona graczy do uniwersum Gwiezdnych wojen, konkretnie do okresu wojen klonów.
  3. W trakcie zabawy będzie można przyłączyć się do jednej z kilku frakcji, zostać Jedi bądź Sithem itp.
  4. Jak na razie nie wiadomo, kiedy projekt będzie miał swoją premierę.

Spora część miłośników Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband zapewne kojarzy modyfikację Star Wars Conquest. Jej twórcy podjęli się bardzo trudnego zadania przystosowania mechanik gier, których akcja toczy się w quasi-średniowiecznej krainie, do uniwersum Gwiezdnych wojen. Operacja ta zakończyła się sukcesem i mod do dzisiaj cieszy się popularnością oraz estymą wśród społeczności gier studia TaleWorlds. Nic zatem dziwnego, że rozpoczęły się już prace nad stworzeniem fanowskiego projektu osadzonego w świecie Star Wars w Mount & Blade II: Bannerlord. Mowa tu o modyfikacji Separatist Crisis.

Mount and Blade 2: Bannerlord dostanie moda Star Wars - ilustracja #1
Czy gotowa wersja modyfikacji Separatist Crisis zachwyci graczy?

W Separatist Crisis przeniesiemy się w czasy wojen klonów, czyli w okres między drugim a trzecim epizodem Gwiezdnych wojen. Podczas zabawy będziemy mogli przyłączyć się do jednej z kilku frakcji, w tym Republiki, Separatystów oraz Kartelu Huttów, odwiedzić szereg planet i księżyców znanych z gier czy filmów, wśród których możemy wymienić Endor, a także Kashyyyk, polować, walczyć u boku Rancorów czy Acklayów, atakować statki, plądrować kolejne światy i wiele więcej.

Według obietnic, zakres ról dostępnych w modyfikacji Separatist Crisis będzie bardzo szeroki. Pojawią się opcje wcielenia między innymi w Jedi, Sitha, Łowcę Nagród, Handlarza niewolników, Kupca, Złomiarza, a nawet członka Gildii Górników. Wszystko ma zależeć od naszych preferencji.

Na karcie Separatist Crisis w serwisie Mod DB są dostępne obrazki prezentujące modele, jakie znajdą się w modyfikacji. Wśród nich możemy zobaczyć komandora Wolfee znanego z serialu Wojny Klonów oraz wojownika rasy Kaleesh, do której należał generał Grievous. Cześć z nich znajdziecie poniżej.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy modyfikacja Separatist Crisis do Mount & Blade II: Bannerlord będzie miała swoją premierę. Raczej nie jest to jednak kwestia najbliższych miesięcy, gdyż widać, że prace są jak na razie na dość wczesnym etapie. Jeśli chcielibyście w nich pomóc, możecie zgłosić się do twórców. Informację na temat tego, kogo obecnie szukają, znajdziecie w tym miejscu.

Przypominamy, że Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu wyłącznie na PC 30 marca tego roku. Pełna wersja powinna pojawić się w przyszłym roku. Jak na razie tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik do gry
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – kompendium wiedzy