Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2020, 09:35

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Mortal Kombat: Komplete Edition usunięty ze Steama

W tajemniczych okolicznościach została zablokowana na Steamie sprzedaż gry Mortal Kombat: Komplete Edition. Wydawca nie wydał jak dotychczas żadnego oświadczenia w tej sprawie, jednak podejrzewa się, że może być to związane z wygaśnięciem praw do jednej z postaci, która pojawiły się jako DLC.

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi… - Mortal Kombat: Komplete Edition usunięty ze Steama - wiadomość - 2020-03-23
Jeśli nie wiadomo, o co chodzi…
W SKRÓCIE:
  • Mortal Kombat: Komplete Edition nie można już kupić na Steamie.
  • Sprzedaż została zablokowana przez Warner Bros. Interactive Entertainment.
  • Spekuluje się, że sprawa związana jest z wygaśnięciem licencji na wykorzystanie wizerunku Freddy’ego Kruegera.

Wiele gier usuwanych jest ze Steama i w zasadzie nikt z tego powodu nie płacze. Jednak gdy bez żadnej zapowiedzi i wyjaśnienia znika tytuł taki jak Mortal Kombat: Komplete Edition, to nie może przejść to bez echa. Gra stworzona przez NetherRealm Studios została zablokowana na platformie na życzenie wydawcy, czyli Warner Bros. Interactive Entertainment.

Jak to być mogło?

Zniknięcie gry może być potencjalnie związane z obecnością w niej Freddy’ego Kruegera. W momencie premiery tytułu jedna ze spółek należących do Warner Bros. posiadała prawa do wykorzystania wizerunku tej fikcyjnej postaci. Spekulacje sugerują jednak, że prawa te wygasły pół roku temu i nie zostały odnowione. Jeśli jest tak rzeczywiście, to gra powinna zniknąć ze wszystkich sklepów. Jest ona jednak wciąż dostępna choćby w PlayStation Store. Jak na razie ani twórcy, ani wydawca nie wypowiedzieli się w temacie.

Mortal Kombat: Komplete Edition pojawił się w sprzedaży w 2012 roku na platformach PS3 oraz Xbox 360, zaś na PC rok później i został przyjęty bardzo ciepło. Pakiet oprócz samej gry, będącej rebootem klasycznej serii, zawiera wszystkie dodatki, które ukazały się później - wojowników (w tym nieszczęsnego Freddy’ego), skiny czy dodatkowe fatality. Osoby, które nabyły tytuł wcześniej, będą mogły nadal grać bez ograniczeń.