Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2020, 12:25

autor: AlexB

Momoa o swojej roli w Diunie - „jest trochę jak Han Solo”

W trakcie rozmowy z Ellen DeGeneres Jason Momoa powiedział co nieco o postaci, w którą wciela się w nowej ekranizacji powieści Diuna. Według aktora, Duncan Idaho jest kimś w rodzaju Hana Solo z sagi Star Wars.

W SKRÓCIE
  1. Podczas wywiadu z Ellen DeGeneres Jason Momoa zdradził, że postać, w którą wciela się w Diunie w reżyserii Denisa Villeneuve'a, w jego oczach jest trochę jak Han Solo.
  2. Pierwsza część nowej ekranizacji prozy Franka Herberta zadebiutuje w polskich kinach 18 grudnia.

Ostatnie dni przyniosły zwiększenie zainteresowania filmem Diuna. Wszystko za sprawą oficjalnych fotosów, czy to opublikowanych w mediach branżowych, czy też przez samych aktorów (mowa tu o wcielającej się w rolę Chani Kynes Zendayi), dających pewien przedsmak tego, jak nowa ekranizacja kultowej powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve'a będzie prezentować się w akcji. Na tym jednak nie koniec. Atmosferę wokół nadchodzącego widowiska science fiction podgrzał dodatkowo Jason Momoa. Ostatnio był on gościem programu The Ellen DeGeneres Show, podczas którego opowiedział nieco o bohaterze, którego odgrywa w produkcji – Duncanie Idaho.

Momoa o swojej roli w Diunie - „jest trochę jak Han Solo” - ilustracja #1
Momoa jest podekscytowany swoją rolą w Diunie.

Oddajmy głos Jasonowi:

Wcielam się w postać Duncana Idaho, który jest swego rodzaju mistrzem szermierki i prawą ręką księcia Leto, którego gra Oscar Isaac. Jest on pierwszą osobą, która zostaje wysłana na powierzchnię Diuny i wtedy właśnie poznaję bohatera, którego portretuje Javier Bardem. Nie mogę uwierzyć, że miałem scenę z Javierem Bardem! To dość monumentalny film, a ja jestem w nim tym małym – mój bohater jest trochę jak Han Solo w tej grupie. To buntujący się wojownik, który chroni Timothée Chalameta i służy Oscarowi Isaacowi.

Cały wywiad, podczas którego Momoa opowiada również, jak wygląda jego życie podczas kwarantanny, możecie obejrzeć poniżej.

Przypominamy, że zarówno filmowa, jak i książkowa Diuna skupia się na historii rodu Atrydów. Jego członkowie przybywają na tytułową pustynną planetę, będącą źródłem potężnej substancji zwanej melanżem, by zgodnie z wolą galaktycznego imperatora objąć nad nią władzę. Niestety, Harkonnenowie, którzy niegdyś rządzili tym miejscem, nie zamierzają się łatwo poddać nowym zwierzchnikom.

Nowa ekranizacja Diuny ma składać się z dwóch części. Pierwsza zadebiutuje w polskich kinach 18 grudnia w tego roku. W filmie, prócz wspomnianych już Momoy, Bardema, Isaaca, Chalameta i Zendayi, zobaczymy między innymi Rebeccę Ferguson, Josha Brolina, Stellana Skarsgarda i Charlotte Rampling.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros.
  2. Oficjalna strona internetowa Legendary Entertainment
  3. Oficjalna strona internetowa sagi Diuna