Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2014, 11:07

autor: Adrian Werner

Moebius: Empire Rising - wypuszczono demo nowej przygodówki autorki serii Gabriel Knight

Studio Pinkerton Road wypuściło wersję demonstracyjną Moebius: Empire Rising, czyli najnowszej przygodówki Jane Jensen, będącej autorką cyklu Gabriel Knight.

W pełną wersję zagramy w połowie kwietnia. - Moebius: Empire Rising - wypuszczono demo nowej przygodówki autorki serii Gabriel Knight - wiadomość - 2014-03-28
W pełną wersję zagramy w połowie kwietnia.

Do premiery Moebius: Empire Rising, czyli najnowszej przygodówki Jane Jensen, pozostały już niecałe trzy tygodnie. Aby podkręcić zainteresowanie projektem, autorzy, czyli ludzie ze studia Pinkerton Road, wypuścili właśnie wersję demonstracyjną, w której możemy rozegrać kilka pierwszych sekwencji kampanii. Przypomnijmy, że produkcja trafi do sprzedaży 15 kwietnia i początkowo dostępna będzie wyłącznie na pecety. Edycje na urządzenia mobilne ukażą się w późniejszym terminie, choć na razie nie został on ujawniony. Warto także dodać, że na serwisie dystrybucji elektronicznej GOG.com ruszyła sprzedaż preorderów. Kupując ten tytuł przed premierą zapłacicie 23,99 dolarów (w przeliczeniu około 73 złote), czyli o 20% mniej niż wynosić będzie cena w dniu premiery.

  1. Moebius: Empire Rising – pobierz wersję demonstracyjną
  2. Moebius: Empire Rising – oficjalna strona gry

W Moebius: Empire Rising wcielamy się w amerykańskiego handlarza antykami imieniem Malachi Rector. Jego imponująca wiedza historyczna i fotograficzna pamięć sprawiają, że zostaje on zatrudniony przez sekretną organizację rządową. W zamian za sowite wynagrodzenie ma on zbadać serię pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń, które szybko okazują się być częścią wielkiego spisku mogącego zmienić losy całego świata.

Gra jest tradycyjną przygodówką z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Poza tradycyjnymi łamigłówkami przygotowano także wyzwania logiczne polegające na sprytnym wykorzystaniu fotograficznej pamięci głównego bohatera. Jednocześnie twórcy nie zapomnieli o żółtodziobach i z myślą o nich wprowadzili tryb casualowy, oferujący liczne wskazówki oraz podpowiedzi.

Na Moebius: Empire Rising niecierpliwie czeka wielu fanów przygodówek, gdyż Jane Jensen jest jedną z najlepszych projektantek pracujących w tym gatunku. Ma ona na koncie tak udane produkcje jak Gray Matter, King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow oraz przede wszystkim kultową trylogię Gabriel Knight.