Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2020, 12:40

Mod GTA 5 NaturalVision Evolved na pierwszym trailerze

Modder Razed zaprezentował NaturalVision Evolved, kolejną wersję upiększającego moda do GTA V. Prace nad projektem wciąż trwają, ale twórca udostępnił trailer z porównaniem grafiki.

Modyfikacje Razeda od lat towarzyszą graczom GTA 5.

Jeśli przez ostatnie lata próbowaliście poprawić wygląd Grand Theft Auto V, zapewne jest Wam znane NaturalVision. To seria modów wysoko cenionych przez graczy, która po ciepło przyjętej pierwszej wersji doczekała się dalszych ulepszeń oraz wydania Remastered. Teraz Razed zaprezentował kolejną wersję swojej modyfikacji – NaturalVision Evolved.

Na razie wczesna edycja moda jest dostępna wyłącznie dla osób, które wsparły twórcę na Patreonie kwotą minimum 10 dolarów miesięcznie. Niemniej autor udostępnił też zwiastun przedstawiający wszystkie nowinki i porównujący moda z grafiką podstawowego GTA V. Razed podkreślił, że wskutek problemów z edytorem Rockstara materiał nie oddaje sprawiedliwości wyglądowi gry z NaturalVision Evolved. Filmik zamieściliśmy poniżej. Jeśli to dla Was za mało, w sieci można też znaleźć zapisy rozgrywki osób, które już bawią się z modyfikacją, a sam Razed opublikował garść screenów w serwisie Flickr.

Tak jak w poprzednich wersjach, twórca skupił się na poprawieniu wyglądu otoczenia oraz efektów pogodowych. Uwzględnia to nowe modele budynków, wyższej jakości tekstury środowiskowe, kolory otoczenia etc. Mod wykorzystuje też SSRTGI (Screen-Space Ray Traced Global Illumination), by ulepszyć realizm oświetlenia z pomocą ray-tracingu. W podobny sposób Razed poprawił wygląd odbić.

Upiększone efekty pogodowe to wizytówka NaturalVision.

Nie wiemy jeszcze, kiedy NaturalVision Evolved będzie ogólnie dostępne. Skądinąd wiemy, jak bardzo czasochłonne są te modyfikacje dla twórcy (wersja Remastered była owocem ponad 1200 godzin pracy). Razed zapewnił, że gdy tylko mod zostanie ukończony, będzie można pobrać go ze strony GTA5-Mods. Na razie jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – skorzystać z najnowszej promocji platformy Epic Games Store. W przypadku problemów z dodaniem GTA V do kolekcji zalecamy sprawdzenie rozwiązań przygotowanych przez internautów.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej