Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 listopada 2017, 12:02

Mobilne My Tamagotchi Forever ukaże się w przyszłym roku

Firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała mobilną grę My Tamagotchi Forever, bazującą na popularnych zabawkach z lat 90. Produkcja ukaże się w przyszłym roku.

Gra ukaże się w przyszłym roku - Mobile My Tamagotchi Forever ukaże się w przyszłym roku - wiadomość - 2017-11-26
Gra ukaże się w przyszłym roku
xW SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Paladin Studios
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: symulacja
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 2018 r.

Ostatnie lata to okres powrotu wielu klasycznych marek. Najnowszym przykładem tego trendu stała się firma Bandai Namco Entertainment, która zapowiedziała mobilną grę My Tamagotchi Forever. Produkcja zmierza na urządzania działające w oparciu o systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera planowana jest na przyszły rok.

Zadanie opracowania My Tamagotchi Forever powierzono holenderskiemu zespołowi Paladin Studios. Ekipa ta ma na koncie sporo udanych produkcji mobilnych, takich jak Stormbound czy przede wszystkim urocze Momonga Pinball Adventures. Warto dodać, że deweloper współpracował wcześniej z firmą Bandai Namco Entertainment przy Galaga Wars.

Zgodnie z tytułem, gra bazuje na zabawkach Tamagotchi, których szczyt popularności przypadł na końcówkę lat 90. ubiegłego wieku. Na urządzenia mobilne trafiło już Tamagotchi Classic, stanowiące dokładną rekonstrukcję pierwowzoru, więc w przypadku My Tamagotchi Forever autorzy mają trochę większe ambicje.

Tradycyjnie będziemy opiekowali się wirtualnym stworzonkiem, karmiąc go, sprzątając po nim oraz dbając o jego higienę. Konieczne także będzie organizowanie mu zabawy, co ma mieć postać minigierek. Największą nowością ma być fakt, że nasz podopieczny zamieszkiwać będzie w miasteczku Tamatown i otrzymamy możliwość modyfikowania tej mieściny. Pojawią się także internetowe tablice wyników, pozwalające porównać osiągnięcia i zdobycze z tymi wypracowanymi przez innych graczy.

  1. Oficjalna strona gry