Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lipca 2018, 11:59

Mobilne Fortnite zarabia 2 mln dolarów dziennie

Fortnite radzi sobie coraz lepiej na rynku mobilnym. Wersja na iOS generuje obecnie ok. 2 mln dolarów przychodów dziennie, a dzień po starcie piątego sezonu zanotowano rekordowe 3 mln dolarów.

Gra już jest wielkim przebojem, a jej popularność cały czas rośnie. - Mobilne Fortnite zarabia 2 mln dolarów dziennie - wiadomość - 2018-07-25
Gra już jest wielkim przebojem, a jej popularność cały czas rośnie.

Fortnite: Battle Royale to największy przebój ostatnich miesięcy. Gra wpierw zarządziła na PC, zrzucając z tronu dotychczasowego lidera kategorii battle royale, czyli Playerunknown's Battlegrounds, a potem skutecznie rozszerzyła swoje wpływy na konsole. Od marca tego roku dostępna jest również na iOS i okazuje się, że to wydanie radzi sobie wprost wyśmienicie.

12 lipca wystartował Sezon 5 gry. W pierwszych dziesięciu dniach od jego debiutu mobilna wersja Fortnite dawała średnio 2 mln dolarów przychodu dziennie. Rekordowy okazał się zwłaszcza 13 lipca, kiedy to gracze wydali w wirtualnym sklepiku 3 mln dolarów. Kwoty te są tym bardziej imponujące, że produkcja wciąż nie jest dostępna na Androidzie. Autorzy pracują już nad wersją przeznaczoną na system firmy Google, która według doniesień sprzed kilku miesięcy ma pojawić się tego lata.

Widać wyraźnie tendencję wzrostową gry. W pierwszych dziesięciu dniach od debiutu czwartego sezonu średnie dzienne przychody wersji mobilnej Fortnite wynosiły 1,7 mln dolarów. Według grupy analitycznej Sensor Tower bawiący się w ten tytuł na iOS wydali już 150 mln dolarów.

Warto wspomnieć, że na początku tego miesiąca ukazał się ciekawy raport porównujący wyniki PUBG Mobile oraz mobilnego Fortnite. Wynika z niego, że druga z tych produkcji jest pobierana znacznie rzadziej, a mimo to przynosi kilkukrotnie większe przychody.

Przypomnijmy na koniec, że kwota uzyskana z mikropłatności we wszystkich wydaniach Fortnite przekroczyła niedawno miliard dolarów. Miesiąc temu autorzy pochwalili się, że w ich dzieło zagrało ponad 125 mln osób. Liczba ta nie jest maksimum możliwości projektu. Gra cały czas się rozwija i zyskuje na popularności, co w połączeniu z nadchodzącym wydaniem na Androida oznacza, że najlepsze czasy ma zapewne wciąż przed sobą.

  1. Oficjalna strona gry