Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lipca 2018, 11:22

autor: Adrian Werner

Mobilne Fortnite bardziej kasowe, choć mniej popularne niż PUBG Mobile

Coraz ciekawiej wygląda walka PUBG Mobile z mobilnym Fortnite. Okazuje się, że druga z tych produkcji generuje kilkukrotnie większe przychody, pomimo faktu, że pozostaje daleko w tyle pod względem liczby pobrań.

PUBG Mobile zarabia gorzej niż Fortnite, ale twórcy i tak nie mają powodów do narzekań. - Mobilne Fortnite bardziej kasowe, choć mniej popularne niż PUBG Mobile - wiadomość - 2018-07-06
PUBG Mobile zarabia gorzej niż Fortnite, ale twórcy i tak nie mają powodów do narzekań.

Kategoria sieciowych strzelanek battle royale jest obecnie polem jednej z najbardziej zaciekłych walk w branży. W tym roku wojna rozszerzyła się na smartfony i tablety. Ciekawą perspektywę odnośnie tej rywalizacji oferuje nowy raport grupy analitycznej Sensor Tower.

Okazuje się, że mobilna wersja Fortnite w ciągu pierwszych jedenastu tygodni na rynku (czyli do 18 czerwca) wygenerowała 92 miliony dolarów przychodu. W analogicznym okresie PUBG Mobile przyniosło „tylko” 19 mln. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że w ciągu siedmiu dni od premiery drugą z tych pozycji pobrano 23,3 mln razy, podczas gdy mobilne Fortnite – 3,4 mln razy. Obecnie dystans między obiema produkcjami w tej kwestii mocno się zmniejszył, ale PUBG Mobile dalej pobierane jest znacznie częściej niż konkurencyjna produkcja.

Przewaga w przychodach Fortnite jest tym bardziej imponująca, że mobilna wersja gry dostępna jest obecnie wyłącznie na systemie iOS, podczas gdy w PUBG Mobile mogą już grać także posiadacze urządzeń z Androidem. To częściowo tłumaczy, dlaczego mobilne Fortnite większość przychodu czerpie z rynku amerykańskiego, podczas gdy konkurent dominuje w Azji.

Twórcy PUBG Mobile nie zamierzają jednak poddać się bez walki. Pod koniec czerwca wprowadzili tzw. Royal Pass (wzorowany na Battle Pass z Fortnite), w ramach którego gracze wypełniają misje za nagrody. Odpowiedź graczy była bardzo pozytywna i przychody wzrosły o 365%.

Pomimo tych ulepszeń lider mobilnego battle royale jest obecnie jeden. Taki stan rzeczy jednak nie dziwi. Fortnite na iOS to ta sama gra, którą na PC pokochały miliony graczy. Konwersja pozwala nawet na zabawę z posiadaczami innych platform. Natomiast PUBG Mobile jest odrębną produkcją, wyraźnie uproszczoną w porównaniu z pecetowym Playerunknown's Battlegrounds.

  1. Oficjalna strona Fortnite
  2. Oficjalna strona PUBG Mobile
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.