Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 20:46

autor: Ender

Mirror's Edge Catalyst to oficjalny tytuł następcy Mirror's Edge

Electronic Arts otworzyło oficjalną stronę gry Mirror's Edge Catalyst, potwierdzając tym samym, że następca wydanego w 2008 roku Mirror's Edge otrzyma podtytuł "Catalyst". Twórcy ze studia DICE ogłosili również, że nie będzie on sequelem oryginału, ale kompletnie nową grą, wykorzystującą elementy znane z Mirror's Edge.

Nowy podtytuł ma podkreślać, że gra nie będzie bezpośrednim sequelem oryginału sprzed siedmiu lat - Mirror's Edge Catalyst to oficjalny tytuł następcy Mirror's Edge. Wystartowała oficjalna strona gry - wiadomość - 2015-06-09
Nowy podtytuł ma podkreślać, że gra nie będzie bezpośrednim sequelem oryginału sprzed siedmiu lat

Wczoraj informowaliśmy o rejestracji znaku towarowego Mirror's Edge Catalyst, który mógł wskazywać na to, że związany jest on z następcą Mirror's Edge. Dziś możemy potwierdzić tę plotkę. Electronic Arts otworzyło właśnie oficjalną stronę gry Mirror's Edge Catalyst. Poza komunikatami od deweloperów znajdziemy na niej jedynie znane już grafiki oraz ubiegłoroczne zwiastuny. Nowa porcja szczegółów, filmów i screenów zostanie udostępniona dopiero podczas rozpoznających się w przyszłym tygodniu targów E3.

Według informacji udzielonych przez Sarę Jansson ze studia DICE, przez ostatnie dwa lata zespół deweloperski intensywnie pracował nad grą tak, by sprostała ona oczekiwaniom fanów. Jansson potwierdziła również, że produkcja nie będzie sequelem oryginału, ale zupełnie nową grą, korzystającą ze świata i bohaterów, a także znacząco udoskonalonych elementów rozgrywki poprzednika. Jak stwierdziła:

Zespół spędził wiele czasu krytycznie oceniając i modyfikując każdy aspekt gry tak, by zapewnić graczom zupełnie nowe doświadczenia. Nie mamy tutaj do czynienia z sequelem, nasza gra to nie Mirror's Edge 2. Podążaliśmy za wizją, która oddaje honor oryginałowi, ale równocześnie przesuwa granice tego co możemy osiągnąć w symulacji ruchu w widoku z pierwszej osoby. Tytuł zagłębia się również znacznie bardziej w historię naszej bohaterki – Faith, a także wprowadza mnóstwo nowych i interesujących opcji oraz elementów rozgrywki.

Mirror's Edge Catalyst ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC. W tej chwili premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Podkreślmy jeszcze raz, że nowe informacje związane z produkcją zostaną opublikowane w trakcie oficjalnej konferencji firmy Electronic Arts, która rozpocznie się we wtorek o godzinie czwartej polskiego czasu.

  1. Oficjalna strona gry Mirror's Edge Catalyst