Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2013, 10:58

autor: Góral

Minecraft na PC sprzedany w 12 mln egzemplarzy

Licznik sprzedanych egzemplarzy komputerowej wersji gry Minecraft przekroczył barierę 12 mln. Łącznie wszystkie wersje dotarły już do ponad 30 mln osób, a wkrótce produkcja ukaże się także na konsolach firmy Sony i Xboksie One.

Minecraft, największy niezależny hit ostatnich lat, nie zwalnia tempa. Studio Mojang przekroczyło kolejny próg, sprzedając 12 mln sztuk PC-towej edycji. Dzięki temu łączny wynik wszystkich wersji (X360, urządzenia mobilne i komputery PC) kształtuje się na zdumiewającym poziomie 30 mln sprzedanych egzemplarzy.

Popularność Minecrafta bije na głowę większość wysokobudżetowych produkcji. - Minecraft na PC sprzedany w 12 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-09-03
Popularność Minecrafta bije na głowę większość wysokobudżetowych produkcji.

W sierpniu ujawniono, że grze udało się trafić do 8 mln użytkowników konsoli Xbox 360. W kwietniu poinformowano o sprzedaży 10 mln mobilnych wersji, a to ciągle nie koniec. Tytuł ukaże się na konsoli PlayStation 4 w dniu jej premiery (29 listopada w Europie), a także na pozostałych urządzeniach firmy Sony (PlayStation 3 i PS Vita). Dodatkowo projekt trafi również na Xboksa One. Popularność Minecrafta cały czas rośnie, więc kolejne wersje prawdopodobnie jeszcze bardziej napędzą sprzedaż tego tytułu.

Przy okazji przypominam, że jutro w usłudze Xbox Live pojawi się oficjalna modyfikacja Minecraft Mass Effect Edition. Projekt kosztujący 3,99 dolarów (ok. 13 zł) zawierać będzie mapę stylizowaną na marsjańską placówkę z gry Mass Effect 3, tematyczne tekstury, nowe przedmioty i utwory muzyczne.

Minecraft na PC sprzedany w 12 mln egzemplarzy - ilustracja #2Studio Mojang aktualnie pracuje nad grą Scrolls, którą można nabyć w ramach wcześniejszego dostępu na jej oficjalnej stronie. Produkcja jest połączeniem turowej strategii, karcianki i planszówki. Tytuł cieszy się rosnącą popularnością, jednak nie wydaje się, by powtórzył sukces Minecrafta.