Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2021, 15:55

autor: AlexB

Minecraft jako praca - 269 złotych za godzinę pomocy przy wirtualnych ogródkach

Brytyjski serwis What Shed, specjalizujący się w publikowaniu poradników dla osób chcących kupić wyposażenie ogrodowe, opublikował interesujące ogłoszenie o pracę. Otóż poszukiwana jest osoba, która byłaby w stanie profesjonalnie doradzić graczom, w jaki sposób dobrze zaprojektować przestrzeń poza budynkami w grze Minecraft.

W SKRÓCIE
  1. Brytyjski serwis What Shed opublikował ogłoszenie o pracę, w którym szuka osób na stanowisko profesjonalnego doradcy graczy w Minecraft.
  2. Mają one pomagać projektować ogrody.
  3. Ponadto na stronie dostępny jest specjalny formularz, za pośrednictwem którego można zatrudnić takiego doradcę.

Dla wielu osób przestrzeń znajdująca się wokół ich domów jest niezwykle istotna. Niektórzy dbają o nią z obowiązku, inni w ramach hobby, a jeszcze innym zależy po prostu, by jak najlepiej zaprezentować się przed sąsiadami. Jednym z serwisów, które mają za zadanie wspomóc ludzi zajmujących się swoimi prywatnymi „terenami zielonymi”, jest brytyjski What Shed. Znajdziemy w nim mnóstwo porad dotyczących tego, jaki sprzęt ogrodowy najbardziej opłaca się kupić. Do tej pory w centrum zainteresowania tej strony był jedynie świat realny. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Na portalu What Shed pojawiło się bowiem ogłoszenie o pracę dla osoby, która byłaby w stanie profesjonalnie doradzać graczom Minecrafta, jak zaprojektować ich wirtualne ogrody. Do jej obowiązków ma należeć ocena aktualnego wyglądu światów klientów i dostarczanie im opinii oraz propozycji zmian wraz z odpowiednimi uzasadnieniami.

Minecraft jako praca - 269 złotych za godzinę pomocy przy wirtualnych ogródkach - ilustracja #1
Ogrody w Minecrafcie mogą być zarówno efektowne…

Od osoby ubiegającej się o to stanowisko wymagana jest doskonała znajomość gry Minecraft (co jest raczej oczywiste), wysokie zdolności komunikacyjne, pewność siebie oraz mnóstwo pokładów kreatywności. Mile widziane, lecz nie niezbędne, są także doświadczenie w rzeczywistym ogrodnictwie krajobrazowym oraz generalne zamiłowanie do dbania o tereny zielone i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zgodnie z ogłoszeniem, osoba zatrudniona jako doradca graczy w Minecrafcie ma zarabiać domyślnie 50 funtów (około 269 złotych) za godzinę swojej pracy, lecz pojawi się opcja ustalenia własnej stawki. Brzmi to całkiem kusząco, tym bardziej że mówimy o pracy zdalnej. Oznacza to, że niekoniecznie trzeba mieszkać w Anglii, by móc ubiegać się o to stanowisko. Jeśli zatem w produkcji studia Mojang AB czujecie się jak ryba w wodzie i chcielibyście poeksperymentować z różnymi stylami projektowania ogrodów, to możecie spróbować szczęścia i wysłać CV. Musicie jednak pamiętać, że ekipa zobowiązuje się do odpowiedzi na wszystkie aplikacje.

Jeśli jednak nie uważacie się za osoby kreatywne, lecz chcielibyście mieć ładny krajobraz w Minecrafcie, to na stronie What Shed dostępny jest także specjalny formularz, dzięki któremu możecie zapisać się na konsultacje z profesjonalistą. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Minecraft jako praca - 269 złotych za godzinę pomocy przy wirtualnych ogródkach - ilustracja #2
…jak i nieco skromniejsze.

Rzecz jasna tego typu oferty proponujące pomoc profesjonalistów przy różnych dziełach elektronicznej rozrywki nie są niczym nowym. W sieci można znaleźć sporo ogłoszeń, za pośrednictwem których osoby wyróżniające się nadzwyczajnymi umiejętnościami w rozmaitych produkcjach oferują graczom szansę na podniesienie umiejętności, oczywiście za odpowiednią opłatą. Cóż, skoro jest na to popyt na rynku, to trudno się dziwić, że niektórzy starają się wykorzystać okazję.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry