Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 09:59

Minecraft Dungeons otrzyma cross-play w przyszłym tygodniu

Studio Mojang poinformowało, że 17 listopada ukaże się aktualizacja do Minecraft Dungeons, która wzbogaci grę o funkcję cross-play, pozwalającą na zabawę w jednej drużynie użytkownikom różnych platform sprzętowych.

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy Minecraft: Dungeons otrzyma opcję cross-play. Posiadacze różnych platform będą mogli rozpocząć wspólną zabawę 17 listopada tego roku. Funkcja zostanie dodana za pomocą aktualizacji, która zadebiutuje równocześnie na PC, Xboksie One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Do rozgrywki dołączą również użytkownicy mobilni, korzystający ze streamingowej usługi Project xCloud.

Na razie nie wiemy dokładnie, jak działać ma cross-play. Spodziewamy się jednak, że przypominać to będzie rozwiązania z Minecrafta, więc najpewniej wymagane będzie konto Microsoft.

Przypomnijmy, że Minecraft: Dungeons ukazało się 26 maja tego roku, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. Do tej pory gra otrzymała dwa dodatki (Przebudzenie dżungli oraz Nadciągająca zima), a kolejny (Howling Peak) jest w drodze.

Minecraft: Dungeons spotkało się z dosyć ciepłym przyjęciem. Gra była największym cyfrowym debiutem maja i otrzymała dobre recenzje. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 7.5/10.

  1. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci
  2. Minecraft Dungeons - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry