Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2020, 15:22

autor: qjin

Cyberpunk 2077 w Minecraft, gracze odtworzyli Night City

Fani projektujący światy w grze Minecraft potrafią zaskakiwać. Zespół Elysium Fire przygotował nie lada gratkę dla miłośników Cyberpunka 2077 i stworzył miasto inspirowane Night City w sandboksie studia Mojang.

Składająca się z 15 osób grupa Elysium Fire od dłuższego czasu pracowała nad cyberpunkową modyfikacją do Minecrafta. Jej celem było stworzenie miasta inspirowanego Night City z wydanego 10 grudnia tego roku Cyberpunka 2077 od polskiego studia CD Projekt RED. Mapa, której samo zbudowanie zajęło fanowskiemu zespołowi 18 miesięcy, jest już dostępna do pobrania. W sumie wraz z postprodukcją spędzono nad modyfikacją okrągłe dwa lata. Proces tworzenia przedstawiono na ubiegłorocznym filmiku:

Opracowane w Minecrafcie neonowe miasto z megablokami i hologramami zostało podzielone na sześć dzielnic i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Podobnie jak w Cyberpunku 2077, tak i w tym przypadku można cieszyć się efektami ray tracingu w Minecraft RTX Edition po wgraniu paczki Neon District RTX. Rzecz jasna, do zachwycania się efektami opartymi na śledzeniu promieni (cienie i oświetlenie) potrzebny jest mocny PC z kartą graficzną GeForce RTX. Jeremy Sanchez, założyciel grupy Elysium Fire, zdradził, że przy odpowiednich ustawieniach można jednak odwiedzić minecraftowe miasto rodem z Cyberpunka 2077 na komputerze wyposażonym w podzespoły pokroju procesora Intel Core i5 starszych generacji i karty graficznej GeForce GTX 970. Spokojnie, samurajowie, mapa niekoniecznie spali Wam PC.

Metropolia przyszłości, choć silnie inspirowana miastem z Cyberpunka 2077, nie jest wiernym odtworzeniem Night City. Fani nie mieli dostępu do żadnych unikatowych materiałów od studia CD Projekt RED. Inspirację czerpali z rozmaitych źródeł, takich jak grafiki koncepcyjne. W większości jednak to po prostu wytwór wyobraźni autorów mapy. Nie jest to zresztą pierwszy projekt Elysium Fire, który był wzorowany na grze polskiego dewelopera – wcześniej ekipa opracowała miasto mocno nawiązujące do Novigradu z Wiedźmina 3.