Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 12:20

autor: Aquma

Minecraft: aktualizacja Super Duper Graphics Pack skasowana

To już koniec Super Duper Graphics Packa - ambitnego, darmowego DLC do Minecrafta, które miało odmienić oprawę graficzną leciwej produkcji. Studio Mojang poinformowało o skasowaniu tego projektu.

Minecraft jednak nie otrzyma DLC poprawiającego grafikę. - Minecraft: aktualizacja Super Duper Graphics Pack skasowana - wiadomość - 2019-08-13
Minecraft jednak nie otrzyma DLC poprawiającego grafikę.

Twórcy Minecrafta - studio Mojang - poinformowali, że dedykowane tej produkcji darmowe DLC Super Duper Graphics Pack zostało skasowane. Zapowiedziany w czasie E3 2017 projekt miał odświeżyć oprawę graficzną leciwej produkcji, ale niestety okazał się zbyt ambitny w swoich założeniach. Deweloperzy przekazali tę smutną informację za pośrednictwem notki blogowej.

Przyczyną porzucenia dodatku były problemy z dostosowaniem Super Duper Graphics Packa do wymagań poszczególnych platform. Minecraft jest dostępny na wielu różnych urządzeniach i deweloperom zależy na tym, by gracze ci mogli grać wspólnie - jest to jeden z głównych kierunków rozwoju tego tytułu, czego wyrazem jest obszerna aktualizacja Better Together (pol. Lepiej Razem). Niestety, to, co działa świetnie na Xboksie One X, niekoniecznie funkcjonuje równie dobrze na konsoli Nintendo Switch czy smartfonie.

Super Duper było ambitną inicjatywą, która miała dać Minecraftowi nowy wygląd, ale niestety pakiet okazał się zbyt wymagający technicznie, aby wdrożyć go zgodnie z planem.

Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych z Was jest to rozczarowujące - entuzjazm dla Super Dupera był bardzo duży zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz studia - ale niestety nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak pakiet działał na poszczególnych urządzeniach - czytamy.

Super Duper Graphics Pack miał dodać obsługę rozdzielczości 4K i technologii HDR na konsolach, a także poprawić system oświetlenia (m.in. poprzez wprowadzenie tzw. oświetlenia kierunkowego - ang. directional lighting). Aktualizacja obejmowała także cienie generowane w czasie rzeczywistym, lepiej wyglądającą roślinność oraz wodę i szereg innych rzeczy. Poniżej znajdziecie zabawny film reklamowy, który prezentuje ją w akcji”.

  1. Minecraft - strona oficjalna
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft - poradnik
  4. Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?