Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 22:03

autor: Entelarmer

Minecraft 1.18 - snapshot 21w37A testuje kolejne nowości z aktualizacji Caves & Cliffs

Studio Mojang skończyło z eksperymentalnymi migawkami wielkiej aktualizacji Minecrafta. Snapshot 21w37a jest już dostępny dla wszystkich chętnych do przetestowania nowych gór i jaskiń z drugiej części Caves & Cliffs Update.

Gracze mieli dużo czasu, by nacieszyć się nowościami z pierwszej części wielkiej aktualizacji Caves & Cliffs Minecrafta. Przyszła jednak pora sprawdzić pozostałe – i bez wątpienia znacznie ważniejsze – z zapowiadanych zmian. Mowa o modyfikacjach w generowaniu świata, które są częścią snapshota 21w37A. Aby go przetestować w wersji Java Minecrafta, należy aktywować snapshoty w sekcji „Instalacje” (Installations). Zalecamy jednak uruchamianie sesji z „migawką” z osobnego folderu bądź wykonanie kopii zapasowej – inaczej ryzykujecie utratę Waszego świata w Minecrafcie!

Formalnie nie jest to pierwsza okazja do przetestowania nowości z aktualizacji 1.18. Jednak dotychczas były one dostępne tylko w ramach wersji eksperymentalnych Minecrafta. Teraz gracze mogą się bawić z nowymi górami i jaskiniami w ramach „normalnej” migawki. Jest tylko jedno „ale” – na razie snapshot wymaga tworzenia nowego świata. Studio Mojang pracuje już nad stosowną poprawką.

Oprócz nowych limitów wysokości i głębokości oraz systemu generowania jaskiń (de facto głównych atrakcji Caves & Cliffs Update) snapshot 21w37A wprowadza niewidziane wcześniej biomy, w tym zarośnięte i ociekające jaskinie oraz łąki. Zaimplementowano też nowy model rozłożenia rud oraz większe warianty tychże. Dochodzą do tego pomniejsze poprawki, w tym opcja pozwalająca na wyłączenie migotania ekranu w trakcie burzy z piorunami, jak również usunięte błędy. Pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta