Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 stycznia 2020, 11:21

autor: Bebop

Mindhunter wstrzymany, Netflix zwalnia aktorów z kontraktów

Netflix postanowił zawiesić serial kryminalny Mindhunter i zwolnić aktorów z umów. Historia dwóch agentów FBI na razie nie doczeka się kontynuacji. Nie wyklucza to jednak powrotu produkcji w przyszłości.

Mindhunter prędko nie doczeka się kontynuacji. - Mindhunter wstrzymany, Netflix zwalnia aktorów z kontraktów - wiadomość - 2020-01-16
Mindhunter prędko nie doczeka się kontynuacji.

Trzeci sezon cieszącego się dobrą opinią serialu kryminalno-psychologicznego Mindhunter został wstrzymany. Odpowiedzialny za produkcję Netflix zdecydował się zawiesić prace nad kolejnymi odcinkami na czas nieokreślony. Gigant z Kalifornii zachował się uczciwie wobec obsady. Znani z ekranu aktorzy zostali zwolnieni ze swoich umów, by przez ten czas serial nie stopował ich karier. Mindhunter nie został jednak anulowany i może powrócić w przyszłości.

Wstrzymanie produkcji motywowane jest ciężkim harmonogramem producenta wykonawczego Davida Finchera (The Social Network, House of Cards). W odpowiedzi wystosowanej do redakcji TVLine Netflix przypomniał, że amerykański reżyser pracuje obecnie nad kolejnym sezonem antologii Miłość, śmierć i roboty oraz filmem Mank z Garym Oldmanem. Szczególnie druga z wymienionych produkcji może zaprzątać głowę producenta. Scenariusz do obrazu opowiadającego historię Hermana Mankiewicza napisał bowiem jego ojciec Jack Fincher.

Akcja serialu Mindhunter rozgrywa się w latach 70. ubiegłego wieku i opowiada historię dwóch agentów FBI - Holdena Forda (Jonathan Groff) oraz Billa Tencha (Holt McCallany) - członków oddziału nauk behawioralnych. Wraz z psycholożką dr Wendy Carr (Anna Torv) zgłębiają umysły seryjnych morderców, wspólnie wytyczając nowe szlaki w kryminologii. David Fincher chciał stworzyć aż pięć sezonów serialu opartego na książce Marka Olshakera i Johna E. Douglasa o tym samym tytule. Być może będzie musiał zmienić plany.

  1. Mindhunter na platformie Netflix