Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 lutego 2015, 15:56

autor: Góral

Mikey Boots debiutuje na Androidzie i w mobilnej perełce tygodnia

Jak co poniedziałek prezentujemy najciekawszą grę na urządzenia mobilne, która ukazała się w ostatnich dniach. Tym razem pało na Mikey Boots – tytuł znany użytkownikom systemu iOS, który w końcu pojawił się na Androidzie.

Nastał kolejny tydzień, więc nadszedł czas na wybór wyróżniającej się gry ostatnich kilku dni. Tym razem prezentujemy trzecią odsłonę serii dwuwymiarowych platformówek tworzonych przez studio BeaverTap Games. Mowa oczywiście o Mikey Boots, które we wrześniu 2014 roku zanotowało znakomity występ na urządzeniach firmy Apple, a po kilku miesiącach oczekiwania wreszcie dotarło do miłośników Androida.

Niepozorna platformówka, w której kierujemy tytułowym Mikey'm (a także dziewczynką o imieniu Miley) zgarnęła jedne z najwyższych ocen w mediach, jeżeli chodzi o gry mobilne zeszłego roku. W zasadzie w żadnym szanowanym serwisie (m.in. Pocket Gamer, 148Apps, Gamezebo i TouchArcade) nie rzucono złego słowa w stronę Mikey Boots. Recenzenci wychwalali przede wszystkim emocjonującą i uzależniającą rozgrywkę.

Zabawa w produkcji studia BeaverTap Games polega na sterowaniu postacią, którą musimy omijać rozmaite przeszkody, zabójczą ciecz czy atakujących wrogów. Rozgrywka jest stosunkowo prosta, gdyż przytrzymując palec z lewej albo prawej strony ekranu, sprawiamy że postać zaczyna lecieć w daną stronę. To wszystko, jednak problem polega na tym, że głównym celem gry jest nie tyle dotarcie do mety, co dotarcie do niej w jak najkrótszym czasie.

Ten prosty zabieg, w połączeniu z zabawną oprawą graficzną i mnóstwem elementów czekających na odkrycie, sprawia, że od gry ciężko się oderwać. W życiu jednak czasem bywa, że za przyjemność trzeba zapłacić. Na szczęście twórcy nie przesadzili z wyceną swojego dzieła, w związku z czym Mikey Boots sprzedawane jest w Google Play za 7,23 zł. Warto także zwrócić uwagę na wcześniejsze odsłony serii – Mikey Shorts (darmowa) oraz Mikey Hooks (niecałe 6 zł w Google Play; w App Store wszystkie odsłony dostępne są za 1,99 euro).