Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2013, 22:30

autor: Ender

Might & Magic X Legacy – gra oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft

Ubisoft oficjalnie zapowiedziało grę Might & Magic X Legacy. To już dziesiąta odsłona cyklu RPG, którego ostatnia część ukazała się ponad 10 lat temu. Gra ma być klasycznym RPG-iem z perspektywy pierwszej osoby. Stworzymy w niej czteroosobową drużynę śmiałków, która walczyć będzie w trybie turowym z wieloma niebezpiecznymi stworami oraz eksplorować fantastyczne lochy, podziemia i labirynty.

Might & Magic X Legacy – gra oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft - ilustracja #1

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, o których pisaliśmy kilka dni temu, firma Ubisoft zapowiedziała właśnie oficjalnie nową grę z serii Might & Magic, której ostatnia część ukazała się w 2002 roku. Wygląd i forma tytułu może być zaskoczeniem dla osób, które w ostatnich latach przyzwyczaiły się do restartów znanych marek, odrzucających lub znacząco zmieniających formułę poprzedników. Nadchodząca produkcja, zatytułowana Might & Magic X Legacy, będzie klasycznym RPG-iem nie odchodzącym znacząco od modelu rozgrywki przyjętego przez poprzednie odsłony Might & Magic. Ubisoft obiecuje, że fani gatunku nie poczują się zawiedzeni i jeszcze w tym roku doczekają się premiery na PC.

Fabuła Might & Magic X Legacy rozgrywać będzie się w świecie Ashan, tuż przed wydarzeniami przedstawionym w strategii Might & Magic Heroes VI i przeniesie nas do miasta Karthal, konsumowanego przez polityczne intrygi oraz machinacje. Podobnie jak w przypadku klasycznych gier z cyklu, które królowały na komputerach ponad dekadę temu, gracze wyruszą w podróż tworząc czteroosobową drużynę śmiałków. Możemy wybierać spośród czterech ras – ludzi, krasnoludów, orków oraz elfów. Do każdej z nich będą przypisane trzy klasy postaci, dysponujące unikalnym zestawem umiejętności.

Trójwymiarowy świat gry obserwować mamy z perspektyw pierwszej osoby. Turowy system walki pozwoli nam w pełni kontrolować zachowanie postaci oraz rozsądnie reagować na poczynania przeciwników. Twórcy obiecują wiele rozbudowanych lokacji, takich jak miasta, lochy oraz labirynty pełne pułapek. Pod koniec trailera, który został opublikowany wraz z zapowiedzią, możemy zobaczyć fragmenty gameplayu prezentującego walkę oraz pokazującego interfejs gry. Deweloperzy pokazali też trzy pierwsze screeny, powalające przyjrzeć się otoczeniu i modelom postaci.

Screen #1 - Might & Magic X Legacy – gra oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft - wiadomość - 2013-03-21
Screen #1
Screen #2 - Might & Magic X Legacy – gra oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft - wiadomość - 2013-03-21
Screen #2
Screen #3 - Might & Magic X Legacy – gra oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft - wiadomość - 2013-03-21
Screen #3

Might & Magic to jedna z najbardziej zasłużonych serii cRPG-owych w historii. Cykl zadebiutował w 1986 roku i doczekał się dziewięciu głównych odsłon. Ostatnia z nich trafiła do sklepów 11 lat temu. Po bankructwie firmy 3DO w 2003 roku prawa do marki przejął Ubisoft. Pod szyldem nowego wydawcy seria została gruntownie przebudowana pod względem fabularnym. Porzucono znane z poprzednich odsłon uniwersum i zastąpiono je zupełnie nowym światem Ashan, który stał się tłem tłem dla Heroes of Might & Magic V, Dark Messiah of Might & Magic, Might and Magic Heroes VI oraz szeregu tytułów casualowych i przeglądarkowych.

  1. Might & Magic X Legacy – strona oficjalna