Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2013, 21:33

autor: Adrian Werner

Ubisoft szykuje się do ujawnienia Might & Magic X

Firma Ubisoft przygotowuje się do ujawnienia Might & Magic X. Najnowsza odsłona legendarnego cyklu cRPG prawdopodobnie zostanie oficjalnie zapowiedziana w przyszłym tygodniu.

Ubisoft szykuje się do ujawnienia Might & Magic X - ilustracja #1

Coraz częściej mamy przyjemność być świadkami powrotów klasycznych marek. Do długiej listy produkcji tego typu wkrótce dołączy cykl cRPG-ów Might & Magic. Firma Ubisoft opublikowała stronę zwiastującą rychłą zapowiedź odsłony numer dziesięć. Oficjalne ujawnienie projektu nastąpi w przyszłym tygodniu na targach PAX East, które odbędą się w Bostonie w dniach 22-24 marca.

  1. Might & Magic X – strona oficjalna

Might & Magic to jedna z najbardziej zasłużonych serii cRPG-owych w historii. Cykl zadebiutował w 1986 roku i doczekał się dziewięciu głównych odsłon. Ostatnia z nich, czyli Might & Magic IX, trafiła na rynek w 2002. Potem rozwijany był już jedynie cykl poboczny w postaci Heroes of Might & Magic.

Ostatnia odsłona cyklu, czyli Might & Magic IX, nie spełniła pokładanych w niej nadziei. - Ubisoft szykuje się do ujawnienia Might & Magic X - wiadomość - 2013-03-17
Ostatnia odsłona cyklu, czyli Might & Magic IX, nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Po bankructwie firmy 3DO w 2003 roku prawa do marki przejął Ubisoft. Pod szyldem nowego wydawcy seria została gruntownie przebudowana pod względem fabularnym. Porzucono znane z poprzednich odsłon uniwersum i zastąpiono je nowym w postaci krainy Ashan. Stała się ona tłem dla Heroes of Might & Magic V, Dark Messiah of Might & Magic, Might and Magic Heroes VI oraz szeregu gier casualowych i przeglądarkowych. Można zatem spodziewać się, że w tym samym świecie toczyć się będzie również akcja Might & Magic X.

Mamy tylko nadzieję, że marka zostanie wskrzeszona w wielkim stylu, gdyż odsłona numer dziewięć była mocnym rozczarowaniem i nie przypadła do gustu zarówno fanom serii, jak i prasie branżowej. Liczymy, że Ubisoftowi uda się przywrócić cyklowi jego dawny blask.