Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2013, 07:43

autor: Góral

Kickstarter Victory, gry twórców Universe at War, anulowany. To jeszcze nie koniec projektu

Twórcy z firmy Petroglyph anulowali swój projekt na serwisie Kickstarter - Victory. Na szczęście nie oznacza to definitywnego końca gry, gdyż zainteresowanie produkcją wyrazili różni wydawcy.

Na początku tego miesiąca informowaliśmy o starcie kickstarterowej zbiórki pieniędzy na Victory – nową grę twórców Universe at War: Earth Assault. Kilka dni temu anulowano jednak całą akcję, a jako wyjaśnienie podano fakt, że produkcją zainteresowało się spore grono wydawców.

Victory – nowa gra twórców Universe at War. - Kickstarter Victory, gry twórców Universe at War, anulowany. To jeszcze nie koniec projektu - wiadomość - 2013-03-18
Victory – nowa gra twórców Universe at War.

Ekipa Petroglyph potrzebowała 700 tys. dolarów, jednak zbiórkę zakończono w momencie, gdy pomoc zaoferowało zaledwie 360 osób, które postanowiły przekazać łącznie nieco ponad 29 tys. dolarów. Na szczęście nie oznacza to końca tej nieźle zapowiadającej się gry. W oficjalnym wyjaśnieniu napisano, że zainteresowanie wyraziło wielu wydawców gier wideo i deweloper postara się dokończyć projekt z ich pomocą.

Tytuł ma być grą strategiczną, której akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej na północnoafrykańskim froncie. Główny nacisk Victory położony ma być na starcia w trybie multiplayer, w których bierze udział kilka osób. Twórcy zrezygnowali z systemu budowania baz i zbierania surowców na rzecz kierowania niewielkimi oddziałami, składającymi się z jednostek o określonych specjalizacjach. Podczas walki trzeba będzie przejmować i utrzymywać określone punkty na mapie, jednak równie dobrze będzie się można skupić tylko i wyłącznie na walce.