Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 12:04

autor: Czaruś

Microsoft zapowiedział stream Xbox Series X i Project xCloud

Po przełożeniu GDC firma Microsoft postanowiła nie dać za wygraną i ogłosiła, że jej panele i tak się odbędą – w postaci streamów. Pomimo że wydarzenie jest zaplanowane na 2 dni i 14 wystąpień, największą uwagę graczy z pewnością przykuje prezentacja związana z Xboxem Series X oraz Project xCloud.

W SKRÓCIE

  • Firma Microsoft szykuje serię streamów w dniach 17-18 marca (początek każdego dnia o godzinie 18:00). Będzie można je obejrzeć na platformie Mixer.
  • W planach jest godzinny panel poświęcony Xbox Series X oraz usłudze streamingowej xCloud, który odbędzie się 18 marca o 19:40.
  • W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się, że wydarzenia branżowe będą odbywały się głównie online.

Imprezy branżowe są odwoływane bądź przesuwane (przykładem tego jest E3 2020 lub Game Developers Conference - GDC), jednak rynek nie znosi pustki. Jak to mówią, „show must go on” i giganci growi zaczynają szukać innych form dotarcia do graczy (oraz inwestorów). Dlatego też firma Microsoft postanowiła nie dać za wygraną i przedstawić w postaci streamów to, co przyszykowała z okazji GDC. Wydarzenie zaplanowane jest na 17-18 marca (streamy rozpoczną się każdorazowo o godzinie 18:00). Będzie je można obejrzeć na platformie Mixer.

Takimi grafikami dzieli się z nami firma Microsoft – jak Wam się podoba ten design? - Microsoft zapowiedział stream Xbox Series X i Project xCloud - wiadomość - 2020-03-12
Takimi grafikami dzieli się z nami firma Microsoft – jak Wam się podoba ten design?

Pomimo że łącznie odbędzie się aż 14 paneli (pełną rozpiskę możecie znaleźć na oficjalnej stronie Microsoftu), widzów z pewnością zainteresuje najbardziej ten zatytułowany „Xbox Series X + Project xCloud = New Chapter in Gaming”. Konferencja rozpocznie się 18 marca o 19:40 i potrwa godzinę. Będzie to najdłuższy panel, co pozwala mieć nadzieję, że firma Microsoft podzieli się z graczami kilkoma konkretami na temat nadchodzącej wielkimi krokami generacji konsol, a także przykuwającej uwagę usługi streamingowej.

Nie jest to jednak jedyna seria streamów zaplanowana przez giganta z Redmond. Jak już podaliśmy, pomimo odwołania E3 2020 są szansę na wersję online wydarzenia. To pozytywne nastawienie zdaje się podzielać Phil Spencer – szef marki Xbox – który otwarcie mówi o planach przeprowadzenia prezentacji przez Internet. Nie wiadomo, czy będzie to w ramach E3, czy jako osobny event. Jedyne co pozostaje, to czekać na dalsze informacje.