Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2017, 13:06

autor: Góral

Microsoft zapowiada gry na wyłączność dla PC-tów

Phil Spencer, szef działu Xbox, wyjawił, że w przyszłości Microsoft będzie wydawał produkcje dostępne wyłącznie na PC-tach. Pojawią się także tytuły przeznaczone tylko dla konsol, ale niewykluczone, że program Xbox Play Anywhere będzie działał dalej.

W ostatnim czasie firma Microsoft zaczęła coraz bardziej skupiać się na PC-towym rynku gier. W systemie Windows 10 znajduje się aplikacja Xbox, umożliwiająca m.in. transmitowanie gier z konsoli Xbox One, nagrywanie rozgrywki itd. Doczekaliśmy się komputerowych wersji produkcji kojarzonych głównie z konsolami Xbox (Forza Horizon 3 czy Gears of War 4 to jedne z ostatnich przykładów). Pojawił się program Xbox Play Anywhere, w ramach którego kupując w cyfrowej dystrybucji wybrane produkcje otrzymuje się jej dwie wersje – na Xboksa One i Windowsa 10. Dodatkowo postępy przenoszone są pomiędzy urządzeniami, a w niektórych przypadkach można liczyć na międzyplatformową rozgrywkę (niedawno takiej funkcji doczekała się wspomniana strzelanka Gears of War 4). Obecnie trwają prace nad trybem Game Mode i kto wie czym jeszcze. Najważniejsze są jednak gry i wygląda na to, że PC-towcy mają powody do zadowolenia.

Phil Spencer (pan z lewej) i Larry Hryb podczas rozmowy o przyszłości gier Microsoftu. - Microsoft zapowiada gry na wyłączność dla PC-tów - wiadomość - 2017-02-20
Phil Spencer (pan z lewej) i Larry Hryb podczas rozmowy o przyszłości gier Microsoftu.

Phil Spencer, szef działu Xbox, wyjawił (dzięki, DSOGaming) podczas rozmowy z Larrym Hrybem – innym pracownikiem Microsoftu, prowadzącym popularnego bloga z nowinkami ze świata Xboksa – plany giganta z Redmond związane z grami. Z ujawnionych informacji wynika, że w przyszłości firma będzie wydawać produkcje dostępne zarówno tylko na PC-tach, jak i te, w które pogramy tylko na konsoli. Niestety nie wiemy, o jakie tytuły konkretnie chodzi. Być może gracze komputerowi otrzymają np. nową odsłonę Age of Empires, konsolowcy kolejne Halo, a w międzyczasie pojawią się produkcje wspólne dla obu platform (nowa Forza Motorsport?). Tak czy siak, powinno być ciekawie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.