Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2023, 23:32

autor: Maciej Gaffke

Microsoft ma odebrać darmową subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate większości ze swoich 238 000 pracowników [Aktualizacja]

Nowy rok prawdopodobnie nie rozpocznie się najlepiej dla pracowników Microsoftu. Znaczna część załogi giganta z Redmond straci prawo do darmowej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Źródło fot. Unsplash / Mika Baumeister
i

Aktualizacja: Serwis The Verge donosi, powołując się na wewnętrzną wiadomość z platformy komunikacyjnej Viva używanej przez Microsoft, że Phil Spencer zainterweniował w omawianej sprawie i cofnął decyzję o odebraniu pracownikom firmy dostępu do Game Passa.

Microsoft szykuje niemiłą niespodziankę dla swoich pracowników, a przynajmniej dla znacznej części z nich. Jak donosi Tom Warren z serwisu The Verge, większość zatrudnionych u giganta z Redmond straci prawo do bezpłatnego korzystania z subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

  1. Duża część załogi Microsoftu, która liczy obecnie około 238 tysięcy osób, od stycznia 2024 roku straci darmowy dostęp do najdroższej wersji usługi.
  2. Według Warrena prawo do korzystania z darmowego Xbox Game Pass Ultimate przysługiwać będzie tylko pracownikom bezpośrednio związanym z gamingowym oddziałem Microsoftu (czyli działem Xboxa).
  3. Osoby, które obejmie zmiana, podobno będą mogły wykupić dwunastomiesięczną subskrypcję na Game Passa po obniżonej cenie w wewnętrznym sklepie firmy.

Można powiedzieć, że wraz z nowym rokiem zawsze nadchodzą zmiany. Niestety często związane są one z podwyżkami cen lub, jak w tym przypadku, odebraniem pewnych benefitów. Nic dziwnego, że informacje o tych ruchach nie spodobały się pracownikom Microsoftu.

Tutaj kupisz usługę Game Pass

Niektórzy z nich na wewnętrznej platformie komunikacyjnej pisali bezpośrednio do Phila Spencera, szefa Xboksa, aby skomentował ten ruch korporacji. Podobno nie miał on świadomości tych zmian i postara się wyjaśnić tę nieciekawą sytuację.

Warto tutaj dodać, że redakcja The Verge także zwróciła się do Microsoftu z prośbą o potwierdzenie usunięcia darmowej subskrypcji dla znacznej części pracowników – do tej pory firma jednak nie udzieliła odpowiedzi.

Niedawna podwyżka subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate

Przypomnijmy, że niedawno amerykański gigant podwyższył ceny swojej usługi. Od lipca tego roku polscy gracze muszą płacić 8 zł więcej za najdroższy wariant, czyli Xbox Game Pass Ultimate. Ostatnie słowa Spencera wskazują również, że to nie koniec i za jakiś czas koszt subskrypcji znowu pójdzie w górę.

Z Game Passa ma obecnie korzystać ponad 25 milionów subskrybentów. Plany Microsoftu na tę usługę są bardzo ambitne – według prognoz przedsiębiorstwa do czerwca 2029 roku baza użytkowników usługi ma rozrosnąć się do 100 milionów osób (zarówno Xbox, PC, jak i chmura). Jeśli jednak flagowy produkt giganta nie będzie zwiększać zasięgów, to Microsoft może nawet opuścić branżę gier.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej