Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2012, 19:35

Metal Gear Solid 4 otrzyma patch dodający obsługę trofeów

Firma Konami poinformowała, że po blisko czterech latach od premiery, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots otrzyma patch dodający długo wyczekiwaną przez fanów obsługę trofeów. Łatka zostaje wydana z okazji 25-lecia istnienia serii i nowego wydania gry.

Fani serii Metal Gear doczekają się wreszcie tego o co prosili przez ostanie lata. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots otrzyma wreszcie patch, wprowadzający obsługę trofeów. Japońska Firma Konami poinformowała, że łatka zostaje wydana z okazji 25-lecia istnienia serii oraz wprowadzenia na rodzimy rynek jej nowego wydania, które powinno pojawić się również poza Japonią. Wstępna lista trofeów, zawierająca także platynowy puchar, został opublikowana na blogu PlayStation. Wiele wskazuje na to, że jest niepełna, ponieważ brakuje w niej osiągnięć związanych z postępami w fabule, które najczęściej pozostają „ukryte”. Warto zaznaczyć, że trofea nie będą działy wstecz, a posiadanie zapisanego stanu z końca gry nie pozwoli na ich automatyczne uzyskanie. Dla starych wyjadaczy mogą być więc dobrym pretekstem do ponownego zapoznania się z przygodami Snake`a, a dla nowych graczy zachętą do kupna i przejścia kultowej produkcji Hideo Kojimy.

Poza możliwością zdobycia osiągnięć, poprawka pozwoli także na przeprowadzenie jednorazowej instalacji całego tytuł na dysku PlayStation 3. Tym samym, nie będziemy musieli już czekać pomiędzy rozdziałami przypatrując się ekranowi ładowania, podczas gdy gra kopiuje część niezbędnych danych. Sytuacja ta była dużym przedmiotem krytyki ze strony recenzentów oraz samych graczy. Konami na razie nie sprecyzowało kiedy patch trafi do zachodnich graczy. W Japonii powinien ukazać się już jutro, w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje na „początku sierpnia”, jednak nadal nie wiemy czy w podobnym czasie pojawi się także w Europie.