Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2012, 18:36

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 lipca - 5 sierpnia)

W dobiegającym już końca tygodniu mogliśmy zaobserwować dalsze symptomy budzenia się rodzimej branży z wakacyjnego letargu. Cenega została wydawcą gier THQ w naszym kraju. Poznaliśmy też część obsady zlokalizowanej wersji Epic Mickey 2. Ponadto kilka tanich serii uległo wzbogaceniu o nowe tytuły.

 Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 lipca - 5 sierpnia) - ilustracja #1
Cenega wyda w naszym kraju Darksiders II oraz inne gry firmy THQ.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Wydaje się, że letnia posucha odchodzi powoli w przeszłość. Wciąż nie można mówić o urodzaju nowych wieści z rodzimego poletka, ale widać wyraźną poprawę w tej kwestii.

Zapowiedzi wydawnicze

Firma Cenega ujawniła szczegóły polskiego wydania Darksiders II. Na pecetach gra pojawi się w edycji limitowanej, wzbogaconej o DLC Grobowiec Argula i kosztującej 119,99 złotych (dotyczy to całego nakładu premierowego). Posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360 otrzymają do wyboru dwie wersje: standardową (229,99 złotych) lub limitowaną (239,99 złotych). Oprócz tego, do sklepów trafi limitowana edycja kolekcjonerska za 199,99 złotych na PC i 329,99 złotych na konsolach. Poza samą grą zaoferuje ona:

 1. replikę maski Śmierci;
 2. album z grafikami;
 3. ścieżkę dźwiękową do pobrania cyfrowo;
 4. DLC Cień Śmierci (unikatowa zbroja i broń).

Przypomnijmy, że premiera Darksiders II nastąpi 21 sierpnia tego roku. Warto dodać, że wydanie gry przez Cenegę to owoc podpisania przez tę nią umowy, na mocy której stała się dystrybutorem w naszym kraju produkcji firmy THQ.

Tanie serie

 Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 lipca - 5 sierpnia) - ilustracja #3
Król Artur II

Cenega poinformowała, że 10 sierpnia do serii Premium Games dołączą następujące gry:

 1. Alan Wake: Złota Edycja (zawiera: Alan Wake i Alan Wake's American Nightmare)
 2. Król Artur II
 3. L.A. Noire: The Complete Edition (gra plus wszystkie DLC)
 4. Ridge Racer: Unbounded
 5. Super Street Fighter IV: Arcade Edition
 6. Victoria II: Złota Edycja (gra plus dodatek Wojna Secesyjna)
 7. Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Każdy z powyższych tytułów dostępny będzie w sugerowanej cenie 69,99 złotych.

W tym miesiącu wzbogaceniu ulegnie też seria Pomarańczowa Kolekcja Klasyki. 17 sierpnia za 29,99 złotych będzie można kupić grę:

 1. Lost Planet 2

Gry z gazet

 Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 lipca - 5 sierpnia) - ilustracja #4
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

W tym tygodniu do sprzedaży trafił nowy numer magazynu CD-Action. Pismo kosztuje 16,99 złotych. Za tę sumę otrzymacie pełne wersje trzech gier:

 1. Driver: Parallel Lines;
 2. Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory;
 3. Heroes over Europe.

Pozostałe wieści

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że gra Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie dostępna po polsku. Informacje te przekazał jeden z moderatorów oficjalnego forum Filip Terenowski, który poinformował, że studio Overhaul Games ma prawa do lokalizacji CD Projektu, więc właśnie ta wersja zostanie wykorzystana. Jednocześnie istnieje jednak ryzyko, że twórcy nie wyrobią się z lokalizacją do premiery. W takim przypadku zostanie wypuszczona darmowa łatka dodająca język polski.

Od pewnego czasu wiemy już, że Epic Mickey 2 ukaże się w naszym kraju w wersji z polskim dubbingiem. Dzięki opublikowanemu przez firmę CD Projekt nowemu filmikowi poznaliśmy trochę konkretów na temat lokalizacji. W grze usłyszymy m.in. głosy Krzysztofa Tyńca, Jarosława Boberka i Kacpra Kuszewskiego. Sądząc po pierwszym materiale video jest na co czekać.

Ciekawe linki

gry