Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 maja 2013, 08:16

autor: Adrian Werner

Men’s Room Mayhem - twórcy serii Wipeout zapowiedzieli grę o zarządzaniu męskimi toaletami

Założone przez twórców serii Wipeout studio Sawfly zapowiedziało grę Men’s Room Mayhem, w której zajmiemy się zarządzaniem męskimi toaletami.

Studio Sawfly zapowiedziało swój pierwszy projekt. Okazała się nim gra zręcznościowo logiczna Men’s Room Mayhem. Jej tematyka jest bardzo nietypowa – będziemy bowiem zarządzali ruchem w męskiej toalecie.

    - Sawfly Studios - strona oficjalna zespołu

Wcielimy się w woźnego, który nadzoruje jedną z toalet w popularnym barze. Naszym zadaniem będzie kierowanie klientów do pisuarów i sedesów, a potem do kranów z wodą, aby mogli tam umyć ręce. Dokonamy tego w stylu znanym z gry Fight Control, czyli poprzez rysowanie torów ruchu na ekranie dotykowym. Z początku opanowanie wszystkich klientów nie będzie trudne, ale z czasem zacznie ich przybywać coraz więcej, aż w końcu trzeba będzie idealnie pokierować ruchem, aby zapewnić każdemu chętnemu wolne miejsce.

Kolejnym problemem ma być skłonność klientów do bójek. Wszyscy goście baru będą mocno podchmieleni i jeśli wpadną na siebie, to szybko rozpoczną obijanie sobie twarzy. W późniejszych fragmentach rozgrywki wymusi to kreślenie torów poruszania z idealną precyzją, tak aby nie dopuścić do konfrontacji.

Nasze dokonania nagradzane będą punktami. Dodatkowe bonusy otrzymamy za dbanie o higienę klientów, co oznaczać będzie dopilnowanie, aby umyli ręce. Nagradzane ma być również przestrzeganie odpowiedniej etykiety. Przykładowo, jeśli kilka pisuarów będzie pustych, to dodatkowe punkty otrzymamy jeśli pokierujemy chętnymi tak, aby między nimi była wolna przestrzeń w postaci jednego pisuaru.

Men’s Room Mayhem powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android oraz konsoli przenośnej PlayStation Vita. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale twórcy zapewniają, że nastąpi ona najdalej za kilka tygodni. Warto na koniec dodać, że firmę Sawfly założyli byli pracownicy Studio Liverpool, czyli zamkniętego w zeszłym roku wewnętrznego studia Sony, które odpowiedzialne było za serię futurystycznych ścigałek Wipeout.