Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2018, 11:50

autor: AlexB

Memories of Mars - twórcy Might & Magic: Heroes VII robią survival z otwartym światem

Firma 505 Games zapowiedziała wydanie Memories of Mars, gry survivalowej z otwartym światem od niemieckiego studia Limbic Entertainment. Tytuł zadebiutuje w ramach Steam Early Access wiosną tego roku.

Od kilku lat rynek pecetowy jest dosłownie zalewany wszelkiej maści grami survivalowymi. Wystarczy wspomnieć (nie)sławne DayZ, ARK: Survival Evolved, Conan Exiles czy Rust. Mimo że taki natłok tytułów z konkretnego gatunku, z których większość wciąż znajduje się we wczesnym dostępie, może sprawiać wrażenie przesytu, poszczególne tytuły nadal cieszą się sporą popularnością. Kawałek tego tortu postanowiło zagarnąć dla siebie niemieckie studio Limbic Entertainment, znane między innymi z ciepło przyjętego Might & Magic X: Legacy, Might & Magic: Heroes VII oraz nadchodzącego wielkimi krokami Tropico 6. Tworzą oni survivalową grę MMO Memories of Mars. Jak poinformował wydawca tego tytułu, firma 505 Games, zadebiutuje ona w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam wiosną 2018 roku.

16 kilometrów kwadratowych powierzchni Marsa tylko czeka na eksplorację. - Memories of Mars - twórcy Might & Magic: Heroes VII robią survival z otwartym światem - wiadomość - 2018-01-19
16 kilometrów kwadratowych powierzchni Marsa tylko czeka na eksplorację.

Zgodnie z tytułem, Memories of Mars przeniesie graczy na powierzchnię Czerwonej Planety, która po nieudanych próbach kolonizacji została opuszczona przez ludzkość. Kolonizatorzy pozostawili po sobie pewną pamiątkę – klony. Jako jeden z takich nieszczęsnych tworów obudzimy się do życia. Przed pozbawionymi większego celu imitacjami postawione zostanie jedno wyzwanie – przetrwać. Nie będzie to jednak łatwe. Na powierzchni Marsa pojawi się mnóstwo niebezpiecznych i dziwacznych stworzeń, warunki pogodowe będą uprzykrzać życie, a inne klony (inni gracze) bez wątpienia zechcą wykorzystać każdą chwilę słabości, by obrobić nas z dobytku (choć, rzecz jasna, z niektórymi będzie można również wejść w sojusz). Trzeba będzie też pamiętać o zdarzających się co kilka tygodni rozbłyskach słonecznych, zabójczych dla naszego protagonisty. Zbudowanie wytrzymałego schronienia okaże się zatem kluczowe dla przeżycia na Marsie.

Według obietnic twórców, Memories of Mars będzie posiadało spory, obejmujący przeszło 16 kilometrów kwadratowych i całkowicie otwarty na eksplorację świat. W parze z rozmiarem ma iść również atrakcyjna oprawa audiowizualna. Całość napędzana jest bowiem przez silnik Unreal Engine 4.

Czerwono dość… - Memories of Mars - twórcy Might & Magic: Heroes VII robią survival z otwartym światem - wiadomość - 2018-01-19
Czerwono dość…

Deweloperzy z Limbic Games są pewni, że Memories of Mars znajdzie swoją niszę i okaże się sukcesem. Oto, jak na temat gry wypowiada się Stephan Winter, prezes niemieckiego studia (via Wccftech):

Memories of Mars zabierze graczy w niezwykłą przygodę, skupiającą się na przetrwaniu, eksploracji i walce z niebezpiecznymi tajemnicami Czerwonej Planety. Liczba wariantów zabawy jest praktycznie nieskończona. Stworzyliśmy imersyjne, otwarte środowisko z mnóstwem możliwości w budowaniu i odkrywaniu tajemniczej historii odległej planety Mars.

Winterowi wtóruje Tim Woodley, wiceprezes firmy 505 Games do spraw marketingu:

Nasi partnerzy z Limbic Games wciąż zaskakują nas wizjonerskimi i odważnymi pomysłami, które wykraczają poza ramy gatunku sieciowych survivali. Memories of Mars będzie jedną z głośniejszych produkcji początku tego roku i już nie możemy się doczekać, by podzielić się z graczami kolejnymi informacjami na temat rozwoju tytułu (…).

Całość zapowiada się zatem dość intrygująco. Jak będzie wyglądał gotowy produkt? I czy faktycznie uda mu się zbudować na tyle silną bazę graczy, by jego regularny, długoletni rozwój miał sens? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.