Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2018, 12:54

autor: Ender

Mega Man Legacy Collection z milionem sprzedanych egzemplarzy

Mega Man Legacy Collection, a więc pakiet sześciu klasycznych odsłon platformowej serii Mega Man, sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Dla legendarnego cyklu jest to najlepszy wynik od ponad 15 lat.

Według danych finansowych japońskiej spółki Capcom, do września tego roku sprzedano ponad milion egzemplarzy Mega Man Legacy Collection, a więc pakietu pierwszych sześciu odsłon serii Mega Man, oryginalnie stworzonych z myślą o 8-bitowej konsoli NES. Jest to pierwsza od piętnastu lat produkcja z Mega Manem w roli głównej, która osiągnęła ten wynik. Zdobycie tej pozycji zajęło kolekcji jednak prawie trzy lata. Pierwotnie ukazała się ona bowiem w 2015 roku na komputerach PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, by później trafić także na przenośnego 3DS-a i Switcha. Mimo tego, że liczby nie kłamią i pod względem popularności Mega Man znajduje się w tyle za praktycznie wszystkimi aktywnymi markami Capcomu, firma po wieloletniej przerwie ponownie wydaje się wierzyć w jej potencjał, zapowiadając np. film aktorski. Niedawno do sklepów trafiła też druga kolekcja klasyków z serii (Mega Man X Legacy Collection 2) oraz dobrze przyjęty Mega Man 11.

Pierwsza część serii ukazała się w 1987 roku - Mega Man Legacy Collection z milionem sprzedanych egzempalrzy - wiadomość - 2018-12-16
Pierwsza część serii ukazała się w 1987 roku
  1. Oficjalna strona serii Mega Man