Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2012, 10:26

autor: luckie

Medieval Mayor – nowa strategia ekonomiczna twórców Cezar IV

Zapowiedziano Medieval Mayor – nową strategię ekonomiczną studia Tilted Mill Entertainment, twórców m.in Cezar IV. Gra nawiązywać będzie do klasyków gatunku, wprowadzając jednocześnie elementy mające przyciągnąć uwagę nowych odbiorców.

Studio Tilted Mill Entertainment (Cezar IV, SimCity Społeczności, seria Children of the Nile) zapowiedziało nową grę z gatunku strategii ekonomicznych – Medieval Mayor. Tym razem zajmiemy się rozbudową średniowiecznego miasta, by wprowadzić jego mieszkańców w nową erę rozwoju i kultury. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputery osobiste i tablety.

Medieval Mayor – nowa strategia ekonomiczna twórców Cezar IV - ilustracja #1
Medieval Mayor

Medieval Mayor powróci do korzeni gatunku, czerpiąc inspirację z takich gier jak Faraon, Zeus: Pan Olimpu, czy seria Cezar. Jak na klasyczną strategię ekonomiczną przystało, przyjdzie nam zarządzać wirtualnym miastem – budować drogi i sta… domy, dbać o rozwój handlu i nauki, sponsorować placówki kulturalne oraz dbać o stały wzrost liczby mieszkańców.

Szef studia, Chris Beatrice, wyznaje, że chciałby trafić do nieco szerszego grona odbiorców, jednocześnie zachowując kluczowe elementy rozgrywki, by nie zrazić dawnych fanów. Podstawy gry mają być łatwe do opanowania, ale pozostawią sporo miejsca do popisu dla doświadczonych strategów. Do wyboru otrzymamy różne tryby rozgrywki – od bezstresowej zabawy w „piaskownicy” po stanowiący prawdziwe wyzwanie tryb Impossible.

Tilted Mill Entertainment to studio od lat zajmujące się gatunkiem komputerowych strategii ekonomicznych. Ekipa ma na swoim koncie między innymi: Immortal Cities: Children of the Nile, Cezar IV oraz SimCity Społeczności. Zespół powstał w roku 2002, zrzeszając ludzi pracujących wcześniej nad takimi tytułami jak Faraon, Cezar III, Lords of Magic, czy Zeus: Pan Olimpu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Medieval Mayor

Medieval Mayor