Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 czerwca 2016, 18:12

autor: Adrian Werner

Mazes of Karradash 2 - tak się powinno robić mobilne dungeon crawlery (najlepsze mobilne RPG #24)

W najnowszym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne RPG polecamy Mazes of Karradash 2, czyli dungeon crawlera, który łączy klasyczne rozwiązania z wieloma nowoczesnymi elementami, oferując w sumie prawdziwą ucztę dla fanów tej kategorii.

W kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najlepsze mobilne RPG-i postanowiliśmy polecić Wam Mazes of Karradash 2. Jest to kontynuacja udanego oldskulowego dungeon crawlera, która naprawia większość niedociągnięć swojego poprzednika. Efekt końcowy to jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku, w jakiego można zagrać na smartfonach i tabletach.

Jak to w grach tego typu bywa, fabuła jest prosta i w praktyce stanowi jedynie pretekst do zabawy, a nie jej integralną część. Powracamy do znanej z poprzedniej części krainy fantasy i zlokalizowanego na jej terenach miasta Karradash. Jego mieszkańcom grozi niebezpieczeństwo ze strony coraz częściej pojawiających się na ulicach potworów. Krótkie śledztwo straży miejskiej pokazuje, że bestie wypełzają z ruin zlokalizowanych w najstarszej dzielnicy metropolii. Gracz obejmuje dowództwo nad drużyną poszukiwaczy przygód, którzy zostają wynajęci w celu zbadania sprawy i zneutralizowania zagrożenia.

Gra bierze klasyczne rozwiązania dungeon crawlerów i prezentuje je w przystępnej nowoczesnej formule. Mamy więc tutaj składające się z dwudziestu pięter obszerne lochy do eksploracji, widok pierwszoosobowy, drużynę, skokowy system poruszania się i turowy system walki. Nie zabrakło także systemu rozwoju bohaterów oraz okazjonalnych zagadek logicznych. W przeciwieństwie do poprzedniej części, tym razem układ podziemi nie jest generowany losowo. Wyszło to jednak produkcji na dobre, gdyż teraz mapy są znacznie większe i zostały starannie zaprojektowane, dzięki czemu ich przemierzanie jest znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Mazes of Karradash 2 cechuje wysoki poziom trudności. Zginąć jest łatwo, a każda śmierć jest ostateczna. Nie kończy jednak ona zabawy, gdyż miejsce poległych zajmują ich potomkowie. Rozgrywkę wzbogacają rzadko widywane w tym gatunku elementy strategiczne. Co pewien czas powracamy bowiem na powierzchnię i nie tylko po to, aby podreperować zdrowie i uzupełnić zapasy. Możemy również wydać zgromadzone środki na zainwestowanie w miasto, a konstruowane budynki oraz implementowane ulepszenia odblokowują dostęp do nowych umiejętności oraz sprzętu, jak również ułatwiają życie kolejnym pokoleniom poszukiwaczy przygód.

Gra Mazes of Karradash 2 oparta jest na podobnych fundamentach co pierwsza odsłona, ale każdy element jest lepiej dopracowany, bogatszy i bardziej złożony, co w sumie daje znacznie ciekawszą produkcję. O ile pierwowzór był tytułem, w którym fajnie było się pobawić w trakcie kilku minutowych wolnych chwil, tak kontynuacja to potężne RPG, przy którym możemy zarwać noc i nie będzie to czas stracony.

Mazes of Karradash 2 dostępne jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu gra kosztuje około 8 złotych. Warto wspomnieć, że jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Mazes of Karradash 2 w App Store

Mazes of Karradash 2 w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mazes of Karradash 2

Mazes of Karradash 2