Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2021, 12:25

Max Payne obchodzi 20. urodziny; twórcy podziękowali fanom w specjalnym filmie

Od premiery pierwszego Maxa Payne’a minęło już 20 lat. Twórcy postanowili uczcić tę rocznicę specjalnym nagraniem, w którym podziękowali fanom.

W SKRÓCIE:
  • Max Payne obchodzi właśnie 20. urodziny.
  • Twórcy uczcili rocznicę, publikując specjalne nagranie.
  • Wystąpili w nim James McCaffrey, odpowiedzialny za głos bohatera, oraz Sam Lake użyczający mu twarzy w pierwszej części.

Max Payne po raz pierwszy zagościł na naszych komputerach oraz konsolach w 2001 roku. Od premiery kultowej gry mija więc już 20 lat. Studio Remedy postanowiło uczcić tę rocznicę specjalnym filmem, w którego nagraniu udział wzięły dwie osoby, odpowiadające za głos oraz pierwotny wizerunek głównego bohatera. Chodzi oczywiście o Jamesa McCaffreya, który dubbingował policjanta, oraz Sama Lake’a, który użyczył mu swojej twarzy, a także odpowiadał za scenariusz gry.

W filmie podziękowali oni wszystkim osobom odpowiedzialnym za stworzenie cyklu. Sam Lake przyznał przy tym, że niewielu z nich pozostało w szeregach Remedy. Ponadto obaj panowie wyrazili swoje uznanie wobec fanów Maxa Payne’a, którzy do dzisiaj dzielą się ze studiem swoimi wspomnieniami dotyczącymi gry. Stwierdzili, że bez tego rodzaju zaangażowania produkcja ta nigdy nie zyskałaby kultowego statusu, jakim cieszy się po dziś dzień.

Na koniec Sam Lake ponownie założył ikoniczną kurtkę noszoną w grze przez Maxa. W tle zaś usłyszeć mogliśmy narrację prowadzoną głosem Jamesa McCaffreya. Niestety fani, którzy w tym momencie spodziewali się zapowiedzi kolejnej odsłony cyklu, muszą pogodzić się ze smutną rzeczywistością. Prawa do niego nadal należą bowiem do Take-Two, a nie Remedy. Ostatnią wydaną częścią pozostaje więc „trójka” z 2012 roku. Na razie nic nie wskazuje również na to, by coś miało się w tej kwestii zmienić.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej