Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2021, 11:28

Battlefield 2042 otrzyma po premierze darmowe aktualizacje; informator zdradza ich zawartość (plotka)

W sieci pojawiły się przecieki na temat zawartości, która pojawi się w Battlefield 2042 po premierze. Według informatora możemy liczyć na nowe mapy, uzbrojenie oraz pojazdy.

W SKRÓCIE:
  • Znany informator zdradził, jak rozwijany po premierze będzie Battlefield 2042.
  • Według Toma Hendersona gra otrzymywać będzie sezonowe aktualizacje (darmowe), które wprowadzą do gry nowe mapy, pojazdy i uzbrojenie.

Kolejne informacje na temat Battlefield 2042 zdradzają, że gra ta zaoferuje nam dużą ilość zawartości już w momencie premiery. Szczególnie pozytywną niespodzianką był zapowiedziany przedwczoraj tryb Portal, który pozwoli nam powrócić do map znanych z poprzednich odsłon serii. To jednak nie wszystko, co szykują dla nas twórcy. Gra będzie bowiem rozwijana dzięki regularnym, sezonowym aktualizacjom. Możliwe, że wiemy już, co nam one zaoferują.

Za przeciek odpowiada Tom Henderson, czyli informator znany ze swoich wiadomości na temat serii Battlefield oraz Call of Duty. Według jego wiedzy, każdy sezonowy update wprowadzi do gry nowego specjalistę, dwie mapy przeznaczone dla klasycznych trybów oraz dwie do modułu Portal. Fabularne aktualizacje ma otrzymywać również tryb Hazard Zone, a wybór broni oraz pojazdów będzie znacznie rozbudowywany. Każde uaktualnienie ma być ponadto w pełni darmowe. Według Hendersona, w tym przypadku nie ma mowy o ewentualnych przepustkach sezonowych, które będziemy musieli regularnie opłacać.

Jeśli przedstawione informacje okażą się prawdziwe, jest to dla nas bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona, że DICE zamierza stale rozwijać swoją nową grę i dbać o napływ zawartości, która będzie dalej angażować graczy. W przypadku regularnych dostaw tego rodzaju sezonowych pakietów trudno byłoby bowiem narzekać na nudę. Szczególnie atrakcyjnie brzmi przy tym doniesienie, że miałyby one pozostać w pełni darmowe. Na tyle, że zmusza to do zastanowienia się, jak w takim razie twórcy zamierzają w dłuższej perspektywie zarabiać na swojej produkcji. Możliwe, że użyte w tym celu zostaną elementy kosmetyczne.

Należy jednak pamiętać, że jak bardzo wiarygodny nie byłby Tom Henderson, nadal są to nieoficjalne informacje. Warto więc podchodzić do nich z dystansem, ponieważ mogą być zgodne z prawdą jedynie częściowo lub całkowicie się z nią mijać. Pozostaje czekać na ewentualne potwierdzenie tych rewelacji ze strony DICE. Zważywszy na zbliżającą się wielkimi krokami premierę, więcej informacji powinniśmy otrzymać wkrótce.

W Battlefield 2042 zagramy 22 października. Gra trafi na pecety, PS4 i Xboksa One oraz PS5 i Xboksa Series S/X.