Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 12:07

Gameplay designer Wiedźmina 2 opuszcza szeregi CD Projekt RED

Mateusz Kanik opuścił szeregi CD Projekt RED. Projektant pracował nad Wiedźminem 2 oraz Cyberpunkiem 2077.

W SKRÓCIE:
  • Mateusz Kanik opuścił CD Projekt RED po 15 latach pracy.
  • Był jednym z kluczowych członków zespołów pracujących nad Wiedźminem 2 i Cyberpunkiem 2077.
  • Aktualnie deweloper jest wolnym strzelcem.

Szeregi CD Projekt RED opuścił jeden z weteranów studia. Mowa o Mateuszu Kaniku, który pracował w polskiej firmie od 15 lat. Dołączył do niej jeszcze w 2006 roku i brał udział w pracach nad pierwszą częścią Wiedźmina. Kanik pełnił wtedy rolę Game Designera.

Gameplay Designer Wiedźmina 2 opuszcza szeregi CD Projekt RED - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Z czasem stał się jednym z kluczowych członków zespołu i przy okazji produkcji Zabójców królów objął stanowisko głównego Gameplay Designera. Po zakończeniu prac nad Wiedźminem 2 został Game Directorem Cyberpunka 2077. Przez nieco ponad dwa lata kierował rozwojem najnowszego RPG-a polskiego studia. W późniejszym czasie pełnił też inne role, takie jak Design Director oraz Principal Designer.

Mateusz Kanik opuścił CD Projekt RED, lecz na razie nie dołączył do żadnej innej firmy. Z profilu dewelopera na LinkedIn wyczytać możemy, że aktualnie jest wolnym strzelcem. Post na Twitterze zdradza zaś, że eksperymentuje z silnikiem Unity. Efekty pracy po zaledwie pięciu tygodniach nauki znaleźć możecie w serwisie YouTube. Trzeba przyznać, że wyglądają one całkiem obiecująco.