Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2021, 09:08

Mass Effect - twórcy gier chcą pomagać przy serialu Amazonu

Nie wszyscy weterani BioWare podzielają zdanie Davida Gaidera, który skrytykował pomysł serialowej adaptacji marki Mass Effect. Scenarzysta i kompozytor muzyki do gier z tej serii są podekscytowaniu projektem i chcieliby pomagać przy jego realizacji.

Jednym z najgorętszych tematów tego tygodnia stała się potencjalna telewizyjna adaptacja marki Mass Effect, do której ma się szykować serwis Amazon Prime Video. O pomyśle negatywnie wypowiedział się David Gaider, czyli były scenarzysta cyklu Dragon Age. Okazuje się jednak, że jego opinii nie podzielają wszyscy weterani BioWare. Scenarzysta oraz kompozytor muzyki do trylogii Mass Effect nie tylko są podekscytowani perspektywą serialowej ekranizacji, ale chcieliby także brać udział w jej opracowaniu.

Mowa tutaj o dwóch weteranach serii. Drew Karpyshyn był głównym scenarzystą pierwszego Mass Effecta oraz Mass Effecta 2. Napisał również trzy powieści osadzone w uniwersum tego cyklu – Mass Effect: Revelation, Mass Effect: Ascension oraz Mass Effect: Retribution. Na Twitterze skomentował doniesienia o serialowej adaptacji, stwierdzając, że nie jest w nią w tym momencie zaangażowany, ale ekscytuje go ten projekt i z chęcią udzieliłby konsultacji przy jego tworzeniu.

Zobacz ofertę Amazon Prime w Polsce

Mass Effect - twórcy gier chcą pomagać przy serialu Amazonu - ilustracja #1

Drew Karpyshyn pozytywnie wyraził się również o pomyśle zekranizowania swoich książek. Miałoby to sens, gdyż pierwsza z nich, czyli Mass Effect: Revelation, pełni rolę prequela w stosunku do gier.

Drugi weteran to Sam Hulick, który był jednym z kompozytorów muzyki do trylogii Mass Effect. On również wyraził chęć pracy przy serialowej adaptacji marki.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pozytywnie o potencjalnej ekranizacji wypowiadają się osoby, które były związane z cyklem Mass Effect od początku. David Gaider, który krytykuje pomysł, nie pracował nad tą marką – całą karierę w BioWare spędził, zajmując się głównie różnorodnymi produkcjami fantasy, w tym seriami Dragon Age, Baldur's Gate i Neverwinter Nights.

Przypomnijmy, że powstanie serialu nie jest jeszcze pewne. Wiarygodne doniesienia mówią jedynie o tym, że rozmowy koncernu Amazon z właścicielem praw do marki, czyli firmą Electronic Arts, mają być na ostatniej prostej.

  1. Recenzja Mass Effect: Legendary Edition – drogo, ale dobrze
  2. Strona internetowa studia BioWare
  3. Strona internetowa marki Mass Effect

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.