Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2021, 09:36

X4 - zapowiedziano dodatek Tides of Avarice i patch 5.00

Zapowiedziano dodatek Tides of Avarice do X4: Foundations. Rozbuduje on zawartość gry o nowe frakcje, statki i sektory. Wraz z nim ukaże się patch 5.00.

DODATEK TIDES OF AVARICE ZAOFERUJE M.IN.:
  1. nowe frakcje,
  2. dodatkowe sektory,
  3. niedostępne wcześniej statki,
  4. mechanikę złomowania wraków.

Studio Egosoft zapowiedziało X4: Tides of Avarice, czyli trzeci dodatek do wydanego w 2018 roku kosmicznego symulatora X4: Foundations.

Na DLC nie będziemy musieli czekać długo, gdyż jego premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Ma to być rozszerzenie niesamodzielne, co oznacza, że do zabawy będzie potrzebna podstawowa wersja gry.

Tides of Avarice wprowadzi do uniwersum X4 nieznane wcześniej frakcje, a wirtualna galaktyka poszerzy się o dodatkowe sektory i nowe stacje. Ponadto dodatek urozmaici zabawę poprzez zjawiska gwiezdne, które znacząco wpłyną na rozgrywkę. Fabularnie DLC obracać się ma m.in. wokół planów tajemniczych manipulatorów.

W X4: Tides of Avarice nie zabraknie także nowych statków. Wśród nich znajdzie się Erlking, czyli piracki pancernik z eksperymentalnym źródłem energii, oraz luksusowy gwiezdny jacht Astrid. Ponadto gracz otrzyma opcję złomowania znalezionych wraków. Możliwe będzie ich odholowywanie do specjalizujących się w tym punktów, jak i mniej opłacalna rozbiórka na miejscu.

Wraz z premierą dodatku ukaże się także aktualizacja 5.00 do X4: Foundations. Wprowadzi ona serię nowych okrętów wojennych, których stopniowo zaczną używać frakcje w grze. Ponadto patch doda obsługę technologii AMD FidelityFX Super Resolution (FSR).

  1. Oficjalna strona gry
  2. X4: Tides of Avarice - karta dodatku w serwisie Steam