Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2021, 10:08

TFM: The First Men - niezależna strategia wzbudza duże zainteresowanie

Ukazał się zwiastun projektu TFM: The First Men, czyli strategii fantasy łączącej elementy gatunków RTS i 4X.

TFM: THE FIRTS MEN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Gathering Tree
  2. Wydawca: Gathering Tree
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC

Bardzo lubimy sytuacje, gdy małe gry niezależne niespodziewanie okazują się sukcesami. Spore szanse na to wydaje się mieć strategia TFM: The First Men, przynajmniej sądząc po entuzjastycznych reakcjach na trailer w serwisie Reddit, gdzie produkcja mocno trenduje na subreddicie /pcgaming.

TFM: The First Men ma połączyć elementy RTS-a i gier 4X. Akcja osadzona będzie w krainie fantasy, a my weźmiemy pod opiekę Adama i Ewę tego świata, czyli pierwszych ludzi, od których rozpocznie się cała cywilizacja. Przed rozpoczęciem rozgrywki zdefiniujemy tę parę za pomocą wielu parametrów, które potem będą w istotny sposób wpływały na charakter ich potomków. Wszystkie postacie w grze opisywane będą za pomocą tzw. atrybutów ciała, umysłu, duszy i serca, co w połączeniu z setkami perków ma zapewnić dużą różnorodność naszej społeczności.

Jak na grę fantasy przystało, w TFM: The First Men ludzie nie będą jedyną inteligentną rasą, a kontakty z innymi cywilizacjami będą mogły przybrać zarówno pokojowy, jak i wojenny charakter. Podczas zabawy będziemy dbali o naszych podwładnych, uprawiali rolę, hodowali zwierzęta, budowali miasta i rozwijali technologie. Walki rozgrywane mają być w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy. Dodatkową atrakcją będą przypominające RPG przygody, w których pokierujemy grupami bohaterów wypełniających zadania i gromadzących skarby.

TFM: The First Men zaoferuje wiele trybów rozgrywki. Będziemy bawili się w unikalnych scenariuszach oraz wariancie swobodnych potyczek. Nie zabraknie również opcji gry na generowanych losowo mapach. Wszystko to dostępne będzie zarówno w single-, jak i w multiplayerze. Dodatkową atrakcją ma być edytor map, pozwalający na tworzenie własnych wyzwań i historii.

TFM: The First Men zmierza wyłącznie na pecety. Na razie twórcy nie podali planowanej daty premiery, ale raczej nie będziemy musieli czekać długo, gdyż ruszyły już zamknięte testy.

  1. Oficjalna strona gry