Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2021, 12:35

Mass Effect: Legendary Edition - mody ważnym elementem przyszłości gry

Mac Walters ze studia BioWare zapewnił, że cała ekipa jest w stałym kontakcie z wybranymi osobami zajmującymi się modowaniem gier z cyklu Mass Effect. Ma to na celu jak najbardziej płynne przeniesienie fanowskich projektów z oryginalnej trylogii do Legendary Edition.

W SKRÓCIE
  1. Według Maca Waltersa, ekipa ze studia BioWare znajduje się w kontakcie z niektórymi modderami trylogii Mass Efect.
  2. Wspólnie starają się znaleźć pomysł na jak najpłynniejsze przeniesienie projektów znanych z oryginałów do Legendary Edition.
  3. Mass Effect: Legendary Edition będzie miało premierę 14 maja 2021 roku.

Fanowskie modyfikacje – element, bez którego wielu pecetowych graczy nie jest sobie w stanie wyobrazić zabawy przy swoich ulubionych produkcjach. Tak jest chociażby w przypadku trylogii Mass Effect, o czym świadczyć mogą wypowiedzi niektórych członków jej społeczności po zapowiedzi kolekcji remasterów należących do niej tytułów, czyli Legendary Edition. Część z nich poddała w wątpliwość sens kupowania tej kolekcji, skoro nie będą mogli dograć modów, czy to usprawniających rozgrywkę, czy upiększających otoczenie, do których zdążyli się już przyzwyczaić. Uspokoić tego typu osoby postanowił Mac Walters, reżyser projektu Mass Effect: Legendary Edition.

Na Twitterze zamieścił on wypowiedź (jej oryginalną treść znajdziecie poniżej), w której zapewnia, że studio BioWare jest cały czas w kontakcie z wybranymi modderami. Wspólnie starają się ustalić, jak najlepiej poinformować społeczność o zmianach w Legendary Edition, które wpłyną na istniejące projekty i jak przygotować ich tym samym na nadchodzącą premierę remasterów. W konsekwencji wiele znanych modów może zostać dość szybko przeportowana do odświeżonych wersji słynnej kosmicznej trylogii. Szczegóły mają zostać podane w późniejszym terminie.

Widać zatem, że BioWare w przypadku Legendary Edition stara się być otwarte w stosunku do fanów oryginału. Pytanie tylko, co z tego wyjdzie? I czy takie podejście przekona sceptyczne osoby do tego, by dały szansę kolekcji? Wszystko stanie się jasne na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Mass Effect: Legendary Edition zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xboksie One (a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności) 14 maja 2021 roku i będzie dostępne między innymi w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Wydanie to będzie zawierało wszystkie trzy gry z oryginalnej trylogii w wersji zremasterowanej (zmiany mają poprawić zarówno rozgrywkę, jak i elementy graficzne) wraz z większością DLC do nich. Podsumowanie informacji na temat zestawu znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona Mass Effect: Legendary Edition
  2. Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!