Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 10:38

autor: Aquma

Mass Effect: Legendary Edition - edycja kolekcjonerska zawiera hełm N7

Firma BioWare poinformowała, co wejdzie w skład tzw. zestawu kolekcjonerskiego gry Mass Effect: Legendary Edition. Otrzymamy m.in. replikę hełmu głównego bohatera oraz dwie grafiki na płótnie. Warto zaznaczyć, że pakiet obejmuje wyłącznie fizyczne przedmioty dla fanów – nie znajdziemy w nim samej gry.

W SKRÓCIE:

  1. w zestawie kolekcjonerskim Mass Effect: Legendary Edition znajdziemy repliki hełmu komandora Sheparda oraz listu, który otrzymał w dniu przyjęcia do N7;
  2. pakiet obejmuje także dwie grafiki na płótnie, metalowe pudełko oraz gadżet zwany „Morality Spinner”;
  3. w zestawie nie znajdziemy samej gry;
  4. cena to ok. 560 złotych (bez kosztów wysyłki do Polski).

Studio BioWare przedstawiło zawartość kolekcjonerskiego zestawu Mass Effect: Legendary Edition, czyli zapowiedzianego w listopadzie zeszłego roku remastera trzech pierwszych części kultowej serii gier RPG w uniwersum science fiction. W pudełku znajdziemy przynajmniej kilka przedmiotów, które na pewno ucieszą fanów marki. Warto przy tym zaznaczyć, że podobnie jak było w przypadku Red Dead Redemption 2, omawiany zestaw gadżetów nie obejmuje samej gry – tę będziemy musieli zakupić osobno.

Mass Effect: Legendary Edition - edycja kolekcjonerska zawiera hełm N7 - ilustracja #1
Kolekcjonerka ME: Legendary Edition.

Pierwszym gadżetem jest oczywiście replika hełmu komandora Sheparda (N7 Breather Helmet). Przedmiot został odtworzony w skali 1:1 i wykonany w taki sposób, by można było go nosić (powinien odpowiadać rozmiarowi XL, przy czym jeśli mamy nieco mniejszą głowę, możemy skorzystać ze specjalnych pasków, dzięki którym będzie dobrze się trzymał). Nie zapomniano nawet o efektownym podświetleniu LED na bokach i wizjerze (co ciekawe, jest ono dwukolorowe – możemy wybrać niebieski albo czerwony, co ma stanowić nawiązanie do zaimplementowanego w Mass Effectach systemu moralności).

Drugą wartą uwagi rzeczą są plakaty, a w zasadzie grafiki na płótnie, które możemy powiesić w swoim pokoju. W pudełku znajdziemy dwa wydruki tego typu – pierwszy będzie przedstawiał statek SV Normandy na tle Ziemi, zaś drugi panią komandor Shepard (żeńską wersję postaci gracza) w zbroi N7 i z Omni-Ostrzem gotowym do walki.

Ostatnią interesującą ciekawostką jest replika listu, który Shepard otrzymał od kapitana Andersona w dniu, w którym został przyjęty do N7.

Poza tymi rzeczami otrzymamy również metalowe pudełko na grę (puste) oraz tzw. „Morality Spinner” – dwustronną ozdobę z ikonami Paragona i Renegata (powiązanymi ze wspomnianym już systemem moralności), którą możemy „zakręcić”, by wylosować jedną z opcji, gdy nie mamy pewności, jaki podjąć wybór w czasie rozmowy.

Wszystko to zostało wycenione na 149,99 dolarów, czyli około 560 złotych. Niestety, nie obejmuje to kosztów wysyłki, które również nie są małe – obecnie jest to 75 dolarów (280 złotych), ale wszystko wskazuje na to, że jest to cena z uwzględnieniem rabatu w wysokości 25 dol. (93 złote), który jest oferowany na zamówienia składane do 9 lutego włącznie.

Przypominamy, że Mass Effect: Legendary Edition ukaże się 14 maja na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One (będzie kompatybilna również z PlayStation 5 i Xboksem Series X / S).

  1. Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!
  2. Mass Effect: Legendary Edition – strona oficjalna