Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2010, 13:35

Mass Effect 2 na PlayStation 3 otrzyma interaktywny komiks

BioWare to jeden z najlepszych istniejących obecnie ekip tworzących gry, dlatego każda informacja na temat opracowywanych przez nią tytułów jest na wagę złota. Ray Muzyka i Greg Zeschuk (założyciele studia) w najnowszym wywiadzie ujawnili sporo ciekawych szczegółów na temat swoich obecnych i przyszłych projektów.

BioWare to jeden z najlepszych istniejących obecnie zespołów tworzących gry, dlatego każda informacja na temat opracowywanych przez niego tytułów jest na wagę złota. Ray Muzyka i Greg Zeschuk (założyciele studia) w najnowszym wywiadzie ujawnili sporo ciekawych szczegółów na temat swoich obecnych i przyszłych projektów.

Mass Effect 2 na PlayStation 3 otrzyma interaktywny komiks - ilustracja #1

Star Wars: The Old Republic

Na początek mamy niezbyt dobre wieści dla czekających z niecierpliwością na Star Wars: The Old Republic. Szefowie BioWare nie byli gotowi podać dokładnej daty premiery tej gry. Dotychczasowe informacje wskazywały, że ukaże się ona na wiosnę 2011 roku, jednak teraz Muzyka odmówił nawet potwierdzenia, że tytuł ten zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ponadto, okazało się, że Lair of the Shadow Broker najprawdopodobniej nie będzie ostatnim DLC jakie dostanie Mass Effect 2. Szefowie studia nie byli gotowi jednak powiedzieć nic więcej na ten temat. Potwierdzili jedynie, że trwają prace nad wieloma ciekawymi rzeczami związanymi z tym uniwersum. Redaktorom Eurogamera nie udało się też wycisnąć ze swoich rozmówców jakichkolwiek konkretów na temat Mass Effect 3. Obecnie Muzyka i Zeschuk skorzy są opowiadać jedynie o przeniesieniu drugiej części na PlayStation 3.

Mass Effect 2 na PlayStation 3 otrzyma interaktywny komiks - ilustracja #2

Mass Effect 2

Na oficjalnym forum gry producent tej konwersji wyjawił jakich dodatkowych materiałów powinni się spodziewać użytkownicy konsoli Sony. Na płytce z Mass Effect 2 w wersji na PlayStation 3znajdziemy poza samą grą następujące DLC – Lair of the Shadow Broker, Overlord, Kasumi’s Stolen Memory oraz pancerz Blood Dragon. Ponadto, podobnie jak w przypadku wydań na Xboksa 360 oraz PC w pudełku umieszczony zostanie kod dostępu do Cerberus Network pozwalający na darmowe pobranie takich dodatków jak Zaeed czy Firewalker.

Największym problemem w przenoszeniu Mass Effect 2 na PlayStation 3 jest fakt, że posiadacze tej platformy nie będą mieli okazji zagrać w pierwszą część sagi. Dlatego BioWare podjęło współpracę z firmą Dark Horse Comics mającą na celu stworzenie interaktywnego komiksu opowiadającego fabułę pierwszej odsłony cyklu. Nie tylko pozwoli to użytkownikom konsoli Sony na poznanie całej historii, ale również umożliwi im podjęcie części z ważnych decyzji, przed którymi postawieni byli grający na Xboksie 360 oraz pecetach. Interaktywny komiks dostępny będzie przynajmniej na początku wyłącznie w wersji na PlayStation 3.