Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 12:37

Marvel's Guardians of the Galaxy waży na PS5 o wiele mniej niż na PS4

Poznaliśmy rozmiary Marvel's Guardians of the Galaxy na poszczególnych platformach sprzętowych. Wersja na PlayStation 5 pozytywnie zaskakuje.

ROZMIARY GUARDIANS OF THE GALAXY:
  1. PS5: 31,132 GB
  2. PS4: 59,997 GB
  3. XSX: 42,23 GB
  4. PC: 80 GB

Jutro na rynku zadebiutuje Marvel's Guardians of the Galaxy. Najnowsza gra studia Eidos Montreal trafiła już w ręce wybranych osób, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, ile miejsca zajmuje na dysku na poszczególnych platformach.

Mile zaskoczeni powinni być posiadacze PlayStation 5. Na tej konsoli Marvel’s Guardians of the Galaxy potrzebuje tylko 31,132 GB wolnej przestrzeni. Dla porównania na PS4 jest to 59,997 GB, czyli prawie dwukrotnie więcej. Z kolei użytkownicy pecetów będą musieli wygospodarować na swoich dyskach aż 80 GB, a w przypadku Xboksa Series S (i najpewniej również X) – 42,230 GB Na razie nie wiadomo, ile gra zajmuje na Xboksie One.

Marvels Guardians of the Galaxy waży na PS5 o wiele mniej niż na PS4 - ilustracja #1

Kluczową rolę w małym rozmiarze wersji PS5 odgrywać ma algorytm kompresji Kraken, z którego nie może korzystać wydanie na PlayStation 4.

Przypomnijmy, że Marvel’s Guardians of the Galaxy ukaże się jutro, czyli 26 października, na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Jutro projekt zostanie udostępniony także posiadaczom Nintendo Switch. Wersja na tę konsolę wykorzysta jednak technologię streamingu.

Marvels Guardians of the Galaxy waży na PS5 o wiele mniej niż na PS4 - ilustracja #2
Źródło: Zuby_Tech.
  1. Marvel's Guardians of the Galaxy – strona oficjalna