Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 11:00

Guardians of the Galaxy na nowych materiałach; twórcy prezentują walkę i eksplorację

W sieci pojawiły się kolejne materiały prezentujące rozgrywkę w Marvel's Guardians of the Galaxy. Skupiają się one na walce oraz eksploracji.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy Marvel's Guardians of the Galaxy opublikowali nowe materiały z rozgrywki.
  • Przedstawiono różnice pomiędzy stylami walki poszczególnych bohaterów.
  • Pokazano również, jak wyglądać będzie eksploracja świata w grze.

Premiera Marvel's Guardians of the Galaxy zbliża się wielkimi krokami, więc w sieci pojawia się coraz więcej materiałów prezentujących rozgrywkę. Tym razem twórcy podzielili się z graczami nagraniami, które rzucają światło na dwa ważne aspekty produkcji Eidos Montreal.

Pierwszy materiał skupia się na systemie walki. Twórcy zapewniają, że zaprojektowana przez nich mechanika starć zaoferuje wiele możliwości rozstrzygania starć. Pomogą w tym różnorodne umiejętności bohaterów. Każda postać będzie stosować inną taktykę.

Rocket to specjalista od materiałów wybuchowych, który może zadawać obrażenia wielu wrogom naraz, Groot to obrońca i medyk drużyny, a Drax uskutecznia mocno bezpośrednie metody walki. Z kolei Gamora atakuje pojedynczych wrogów, zadając im olbrzymie obrażenia, a Star-Lord polega na mobilności oraz kombinacjach różnorodnych technik.

Drugi z opublikowanych materiałów podejmuje kwestię eksploracji świata w grze. Do naszej dyspozycji zostaną oddane różnorodne lokacje, wśród których znajdą się również ikoniczne miejscówki znane fanom komiksów Marvela. Poruszanie się po nich niejednokrotnie wymagać będzie korzystania ze wsparcia i umiejętności bohaterów należących do drużyny.

Zwiedzimy także nasz statek, który pełnić będzie rolę huba pozwalającego na pogłębianie relacji z członkami załogi. Na pokładzie natkniemy się na wiele specjalnych wydarzeń oraz scenek. W pewien sposób ma to przypominać przemierzanie Normandii w trylogii Mass Effect.

Jak elementy te sprawdzą się w akcji, przekonamy się już niedługo. Premiera Marvel's Guardians of the Galaxy przewidziana jest na 26 października bieżącego roku. Gra pojawi się na pecetach, PS4 i PS5, Xboksach One i Series S/X oraz Switchu.