filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2021, 13:00

autor: Karol Laska

4. faza MCU w jednym filmiku. Znamy daty premier i tytuły kolejnych hitów Marvela

Kolejna faza MCU nadchodzi, a wraz z nią całe multum filmów superbohaterskich. Marvel Studios przygotowało materiał wideo, w którym zbiera wszystkie nadchodzące hity w jednym miejscu wraz z ich tytułami oraz datami premier.

Na kanale youtube’owym Marvel Entertainment opublikowany został kilkuminutowy klip będący zlepkiem scen z wielu różnych filmów przynależących do MCU. Jego motywem przewodnim jest rodzina, a więc widzimy tu chociażby pamiętne sceny z udziałem Groota ze Strażników Galaktyki czy kulminacyjne momenty Avengers: Koniec gry.

Wisienką na torcie są jednak sceny z filmów, które jeszcze nie miały swojej premiery i dopiero w najbliższych miesiącach mają pojawić się w kinach. Tym samym potwierdzono ich, miejmy nadzieję, ostateczne daty premiery. Mowa o przekładanej od dawna Czarnej Wdowie (9 lipca 2021 roku), przeznaczonym głównie dla azjatyckich odbiorców Shang-Chim i legendzie dziesięciu pierścieni (7 października 2021 roku) czy The Eternals (5 listopada 2021 roku) od laureatki dwóch Oscarów za film Nomadland, Chloé Zhao.

To nie wszystko. Marvel Studios pochwaliło się także w powyższym materiale oficjalnymi panelami tytułowymi swoich kolejnych filmów superbohaterskich. Tym samym poznaliśmy między innymi nazwę następnej Czarnej Pantery – będzie to Black Panther: Wakanda Forever (8 lipca 2022 roku). Poza tym zaprezentowano takie hity jak Spider-Man: No Way Home (17 grudnia 2021 roku), Doctor Strange in the Multiverse of Madness (25 marca 2022 roku), Thor: Love and Thunder (6 maja 2022 roku), The Marvels (11 listopada 2022 roku), Ant-Man i Osa: Quantumania (17 lutego 2023 roku) i Strażnicy Galaktyki Vol. 3 (5 maja 2023 roku).

  1. Wszystko, co wiemy o przyszłości Marvel Cinematic Universe
  2. Strona internetowa Marvela

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej