Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 listopada 2019, 18:00

autor: Ender

Mandalorian i inne oryginalne produkcje Disney+ z polskim dubbingiem

Dzięki testowej wersji serwisu Disney+ wiemy już, że większość jego nowych i oryginalnych produkcji będzie dostępna z polskim dubbingiem. W sieci znalazły się nawet ich zwiastuny. Debiut platformy w naszym kraju może więc nastąpić szybciej niż się spodziewaliśmy.

Długo oczekiwana nowa platforma streamingowa Disney+ zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 12 listopada tego roku. Podobnie jak tysiące fanów na całym świecie, także rodzimi miłośnicy produkcji wytwórni Disney, a także filmów i seriali spod szyldu Star Wars i Marvel, zastanawiają się od dłuższego czasu, kiedy serwis zostanie udostępniony na kolejnych rynkach. Wygląda na to, że nastąpić to może szybciej niż się spodziewamy. Po ostatniej aktualizacji testowej wersji Disney+, która od września działa w Holandii, serwis został wzbogacony o zwiastuny nadchodzących oryginalnych produkcji. Są one dostępne w kilku wersjach językowych, w tym polskiej.

Dzięki temu wiemy na przykład, że seriale Mandalorian oraz High School Musical: The Musical: The Series i aktorski film Zakochany kundel będą posiadały rodzimy dubbing. Zwiastuny produkcji udostępnili użytkownicy facebookowej grupy Disney Plus Polska, śledzący na bieżąco wieści związane z platformą. Obecność polskich trailerów w testowej wersji serwisu wskazuje na to, że rodzima odsłona Disney+ pojawi się nawet w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Jest to prawdopodobne, bowiem poza polskim na platformie dostępnych jest na razie tylko kilka innych języków (hiszpański, niemiecki, angielski, szwedzki, francuski, norweski, fiński, holenderski, włoski, portugalski i japoński). Nasz kraj potencjalnie znajduje się więc w pierwszej grupie rynków, które otrzymają dostęp do Disney+.

Dzięki niezwykle silnej obecności Disneya nad Wisłą, większość z dystrybuowanych lub wyprodukowanych przez wytwórnię filmów i seriali, które pojawiły się w przeciągu ostatnich trzydziestu lat, posiada już polską wersję językową. Stanowią one około 80-90 procent aktualnie promowanej oferty Disney+. Sprawa wygląda nieco gorzej w przypadku starszych tytułów, stworzonych zwłaszcza z myślą o telewizji. Część z nich może więc w ogóle nie pojawić się w Europie.

W ofercie Disney+ znajdą się produkcje wytwórni Walt Disney Studios, Walt Disney Animation Studios, Pixar oraz Fox (filmy i seriale familijne), a także tytuły stworzone na potrzeby stacji telewizyjnych Disney Channel, ABC Family, Disney XD i Disney Junior. W serwisie nie zabraknie również zapowiadanych od samego początku treści od Marvela, National Geographic oraz produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen. Miesięczny abonament Disney+ ma wynosić 6,99 euro (ok. 30 zł).

Polski dubbing lub lektor będzie dostępny najprawdopodobniej we wszystkich nadchodzących oryginalnych produkcjach Disney+.  - Mandalorian i inne oryginalne produkcje Disney+ z polskim dubbingiem - wiadomość - 2019-11-05
Polski dubbing lub lektor będzie dostępny najprawdopodobniej we wszystkich nadchodzących oryginalnych produkcjach Disney+.
  1. Oficjalna strona internetowa Disney+
  2. Oficjalna strona internetowa Disneya