Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2015, 12:08

autor: Góral

MaNa drugim zawodnikiem trzeciego sezonu World Championship Series Premier League

Podczas finału trzeciego sezonu World Championship Series Premier League w StarCraft II: Heart of the Swarm Grzegorz „MaNa” Komincz uległ Davidowi „Lilbowowi" Moschetto, który wygrał całe zawody, zgarniając 30 tysięcy dolarów.

Wczoraj, przy okazji newsa o dacie premiery gry StarCraft II: Legacy of the Void, informowaliśmy, że do finału trzeciego sezonu World Championship Series Premier League dostał się Grzegorz „MaNa” Komincz, który walczył o tytuł mistrza z Davidem „Lilbowem" Moschetto. Niestety nasz rodak poległ w ostatnim spotkaniu, ale i tak należą mu się wielkie brawa. Zapis finałowego starcia (zaczyna się około 54 minuty) obejrzycie w tym miejscu. Jednocześnie należy wspomnieć, że Lilbow wygrał nie tylko 30 tysięcy dolarów, ale także zainkasował sporo punktów, dzięki czemu najprawdopodobniej wystąpi na mistrzostwach świata, które zostaną zorganizowane podczas tegorocznej imprezy BlizzCon. W zawodach weźmie udział szesnastu najlepszych graczy z całego świata. Aktualną tabelę znajdziecie w tym miejscu, ale przed mistrzostwami świata odbędzie się jeszcze jeden rankingowy turniej DreamHack Stockholm, który odbędzie się w dniach 24-25 września.

MaNa (z prawej) rozegrał dobry mecz, ale musiał uznać wyższość Lilbowa (z lewej). - MaNa drugim zawodnikiem trzeciego sezonu World Championship Series Premier League - wiadomość - 2015-09-14
MaNa (z prawej) rozegrał dobry mecz, ale musiał uznać wyższość Lilbowa (z lewej).
Stawki w trzecim sezonie WCS Premier League:
  • 1 miejsce – 30 tys. $
  • 2 miejsce – 15 tys. $
  • 3-4 miejsce – 10 tys. $
  • 5-8 miejsce – 8 tys. $
  • 9-16 miejsce – 6 tys. $
  • 17-24 miejsce – 4,5 tys. $
  • 25-32 miejsce – 4,5 tys. $

Trzeci sezon World Championship Series Premier League odbywał się w dniach 8 – 10 września i 12 – 13 września. Najpierw w Katowicach rozgrywano fazę grupową, a w miniony weekend w Krakowie zawodnicy walczyli w ćwierćfinałach, półfinałach i finale. Pula nagród wyniosła 217 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca otrzymał 30 tysięcy (oraz 2 tysiące punktów do rankingu), a MaNa zgarnął 15 tysięcy dolarów (1250 punktów).

Zawody były rozgrywane w grę StarCraft II: Heart of the Swarm, która ukazała się w 2013 roku. Przed finałem zaprezentowano jednak intro oraz zdradzono datę premiery Legacy of the Void. Ostatnia część StarCrafta II ukaże się na komputerach PC 10 listopada bieżącego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

StarCraft II: Heart of the Swarm

StarCraft II: Heart of the Swarm